Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УСТАНОВИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ РОЗПОЧАЛИ ПІДГОТОВКУ ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ

Про підготовку установ соціального захисту населення області до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років обговорили на черговому засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації у форматі відеозв’язку з керівниками інтернатних установ соціальної сфери області, Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю та відділів для постійного або тимчасового проживання у складі стаціонарних установ.

З метою своєчасної і якісної підготовки інтернатних установ до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років, забезпечення їх безперебійного функціонування планом підготовки передбачається виконання ряду заходів: проведення поточних ремонтів житлових корпусів, адміністративно-побутових приміщень, харчоблоків, систем холодного і гарячого водопостачання, центрального опалення, теплових, електро- та сантехмереж -повідомила учасників колегії Оксана Богдан, заступник директора Департаменту – начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення.

На виконання робіт поточного ремонту передбачені кошти обласного бюджету в сумі 1,02 млн гривень, зазначила посадовець.

 Для поліпшення умов проживання у 2020 році очікується отримати 22,4 млн гривень від Пенсійного фонду України, з них на придбання: м’якого та твердого інвентаря - 5,3 млн гривень, продуктів харчування -14,4 млн гривень, медикаментів -2,2 млн гривень.

 

У підсобних господарствах інтернатних установ завершено комплекс весняно-польових робіт під урожай 2020 року. В обробітку перебуває 429,9  гектара ріллі, засіяно – 384,3 гектара, під парами – 45,7 гектара. Зерновими культурами засіяно 142,8 гектара, кормовими – 86,8 гектара, технічними – 33,1 гектара, посаджено картоплі 10,3 гектара, овочів – 9,6 гектара.

З словами Тетяни Марченко, начальника відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю в області діють 29 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у тому числі 21 – заснований районними державними адміністраціями, районними та міськими радами, 13 – діють на території об’єднаних територіальних громад (Білопільської, Буринської, Липоводолинської, Тростянецької, Конотопської, Охтирської, Шосткинської та Сумської міських рад, Грунської, Миропільської, Бочечківської та Річківської сільських рад, Краснопільської селищної ради), 9 Центрів надання соціальних послуг Березівської, Чернеччинської, Новослобідської, Верхньосироватської сільських рад, Миколаївської, Хотінської, Чупахівської та Зноб-Новгородської селищних рад, Кролевецької міської ради, 2 відділення/відділ з надання соціальних послуг по догляду вдома Боромлянської та Миколаївської сільських рад. У 2020 році розпочав свою діяльність територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Річківської сільської ради Білопільського району у складі двох відділень, одне з яких стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання. Крім того, у структурі Білопільського районного територіального центру соціального обслуговування та Центру з надання соціальних послуг Миколаївської селищної ради у поточному році розпочали діяльність стаціонарні відділення для постійного або тимчасового проживання.

Надані соціальні послуги 34,2 тис. непрацездатним громадянам (охоплено послугами 100% мешканців, які потребують стороннього догляду), з них на дому обслужено 12,2 тис. осіб. Отримують послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома 2,4 тис. ветеранів війни, з них – 92 особи з інвалідністю внаслідок війни. Установами соціального обслуговування проводиться обстеження матеріально-побутових умов для з’ясування потреб щодо забезпечення непрацездатних громадян, які знаходяться на обслуговуванні, твердим паливом, дровами, картоплею та овочами в повному обсязі відповідно до потреби.

Наприкінці своєї доповіді посадовець повідомила учасників колегії,  що в області діють 11 центрів комплексної реабілітації системи соціального захисту населення, зокрема Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю в якому заплановані поточні ремонти на загальну суму 94,45 тис. гривень.

Під час засідання колегії заслухали звіти керівників інтернатних установ, Сумського обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

 Робота установ-надавачів соціальних послуг у напрямку підготовки досоціального обслуговування непрацездатних громадян в осінньо-зимовий період 2020 - 2021 років продовжується.