Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТАРТУЄ ПРОЕКТ З ОРГАНІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

Про реалізацію експериментального проекту з організації соціальної роботи обговорили на селекторній нараді під головуванням Михайла Дубровського, директора департаменту соціального захисту населення сумської обласної державної адміністрації.

З цього питання доповіла Валентина Соболєва, начальник відділу соціальних гарантій Департаменту.

З 1 вересня цього року стартує новий пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який має на меті допомогти територіальним громадам організувати соціальну роботу з сім’ями та дітьми, що належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідна постанова прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 4 серпня 2021 року. Проект покликаний допомогти сім’ям з дітьми вийти зі складних життєвих обставин, зокрема допомогти їм оформити соціальну допомогу, знайти роботу, забезпечити догляд за дітьми та близькими похилого віку, наголосила посадовець.

Громади, які візьмуть участь у пілотному проекті, отримають необхідні транспортні засоби та комп’ютерне обладнання для фахівців із соціальної роботи. Окрім технічного забезпечення, фахівці громад пройдуть навчання щодо організації соціальної роботи і надання соціальних послуг населенню.

В рамках проекту у територіальних громадах буде проводитись апробація механізму інтеграції соціальних виплат та соціальних послуг, спрямованих на забезпечення комплексною соціальною підтримкою малозабезпечених сімей та одиноких матерів. Така підтримка передбачає надання адресної грошової виплати разом із соціальними послугами.

 

Пілотний проект проходитиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2023 року в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Міністерством соціальної політики України спільно зі Світовим банком.

Структурним підрозділам з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій необхідно забезпечити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 817 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах» надання списків членів відповідної територіальної громади, які станом на 1 вересня 2021 р. отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу на дітей одиноким матерям (у разі потреби за запитом виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради), виконання пункту 8 Порядку апробації інтегрованої моделі надання соціальних послуг і деяких видів державної соціальної допомоги, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї.