Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ГІДНА ПРАЦЯ-ЗАПОРУКА ЩАСЛИВОГО МАЙБУТНЬОГО СУМЧАН

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю відбулось засідання у форматі «круглого столу» на тему: «Гідна праця – запорука щасливого майбутнього сумчан. Підсумки та перспективи» під головуванням Вікторії МЕДВІДЬ, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

«У цей складний період соціальні партнери області докладали і продовжують докладати максимум зусиль для подолання наслідків кризи, створення потенціалу протидії майбутнім кризам.

Але викликає занепокоєння наявна ситуація з існування фактів порушення конституційних прав громадян на працю та гідну її оплату з боку деяких роботодавців, малої пропозиції робочих місць та несвоєчасної виплати заробітної плати.

Основними засадами політики влади з відновлення економічного зростання та побудови нової економіки мають стати інтереси людей, забезпечення гідних умов праці, її оплати та якісних робочих місць.

Повна зайнятість, збереження робочих місць та створення нових повинні зайняти центральне місце в процесі відновлення після наслідків пандемії COVID-19 для забезпечення стійкості регіону в майбутньому»-наголосила Вікторія Медвідь.

 

До участі в засіданні долучилися Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Оксана ЛЕВЧЕНКО, начальник відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення та політики оплати праці Департаменту, Людмила ШУТЬКО, начальник відділу організації сприяння працевлаштування Сумського обласного центру зайнятості, Наталія ДЕМЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області, Світлана МОРОЗ, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області, Ірина ЛЕГО, виконуючий обов’язки начальника управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Сумській області, Олександр ЛИТВИНЕНКО, заступник начальника управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Олег СИДОРЕНКО виконавчий директор Федерації організацій роботодавців Сумської області, Олександр ТКАЧЕНКО, заступник голови Сумської обласної ради професійних спілок, Вікторія ЧОРТЕНКО, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших правових актів Управління Держпраці у Сумській області Алла ЛЕЖНЕНКО, заступник голови Сумського обласного об’єднання організації роботодавців та В’ячеслав ФРОЛКОВ, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Сумській області.

Михайло Дубровський поінформував присутніх учасників щодо проведених заходів з легалізації зайнятості населення та виплати заборгованої заробітної плати.

Як повідомив посадовець, моніторинг показників заробітної плати свідчить про збереження в області позитивної динаміки росту номінальної заробітної плати. За підсумками січня-серпня 2021 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до відповідного періоду минулого року зросла на 2 045 гривень, або на 21,8%, і склала 11 413 гривень (по Україні – 13 525 гривень, або +21,8%), це – 18 рейтингове місце по Україні.

Під час засідання учасники обговорили проблеми працевлаштування, умов праці та оплати праці, соціального захисту працюючого населення, розглянуто досягнення та вжиті заходи для забезпечення гідної праці.

За результатами засідання запропоновано підписати Резолюцію, яка буде містити заклик як до органів місцевої влади, так і до роботодавців, профспілок та трудових колективів з подальшою публікацією в засобах масової інформації.