Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ ТА ЇХ ПІДГОТОВКУ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД 2022-2023 РОКІВ

Про це розповіла під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації під головуванням виконуючої обов’язки директора Департаменту Людмили МУСІЯКИ за участю директорів інтернатних установ заступник директора Департаменту - начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення Оксана БОГДАН.

За її словами, у системі соціального захисту населення Сумської області функціонує 12 інтернатних установ, з них: 4 будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, 1 геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці, 5 психоневрологічних інтернатів та 2 дитячі будинки-інтернати. Цілодобово в інтернатних установах проживає 1568 осіб, з них 25 дітей віком до 18 років.

«З початку широкомасштабної військової агресії російської федерації проти України  за спрощеною системою влаштовано до інтернатних установ 97 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю», – сказала Оксана Богдан.

На утримання установ в 2022 році з обласного бюджету передбачено  168294,6 тис. гривень, використано – 61786,9 тис. гривень. На заробітну плату з нарахуваннями – 124782,1 тис. гривень, використано – 51942,9 тис. гривень. На оплату енергоносіїв виділено 30715,2 тис. гривень, використано – 8425,0 тис. гривень.

Від Пенсійного фонду України для поліпшення умов проживання у 2022 році очікується отримати 31443,0 тис. гривень, з початку року надійшло 14569,2 тис. гривень.

Підопічні інтернатних установ відповідно до встановлених норм забезпечені житлом, одягом, взуттям, білизною, м’яким та твердим інвентарем, столовим посудом, різноманітним 4-разовим харчуванням, вихованці дитячих будинків-інтернатів – 5-ти разовим, у тому числі і дієтичним, з урахуванням стану здоров’я в межах натуральних норм харчування. У поточному році натуральні норми харчування в  інтернатних установах виконані на 92%.

Вона зазначила, що не зважаючи на умови праці що склалися на сьогодні в державі, інтернатними установами завершено комплекс весняно-польових робіт під урожай 2022 року. В обробітку перебуває 435 гектара ріллі, засіяно – 373 гектара, під парами – 61,8 гектара. Зерновими культурами засіяно 160,9 гектарів, кормовими культурами – 35,6 гектара, технічними – 23,6 гектара, посаджено картоплі 9,4 гектара, овочів – 13,8 гектара.

Працівниками інтернатних установ проводиться робота по залученню вихованців та підопічних до культурно-масових заходів. В Білопільському та Конотопському дитячих будинках-інтернатах 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей відбулися святкові ранки, презентація виставок дитячої творчості «Веселковий дивограй». Вихованці дитячих будинків-інтернатів приймали участь у спортивних змаганнях та конкурсах малюнків на асфальті «Барви веселого літа».

Інтернатними установами отримано гуманітарної допомоги на суму 6908,6 тис. гривень  у вигляді продуктів харчування, одягу, взуття, м’якого інвентарю, засобів гігієни, медикаментів, господарчих товарів від Головного гуманітарного штабу Сумської обласної військової адміністрації, Всеукраїнської БО «Турбота про літніх в Україні», МБФ «Летс Хелп» та інших благодійних організацій.

Як відмітила посадовець, на виконання наказу директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації від 07.06.2022 № 56-ОД «Про підготовку установ соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років» та згідно з планом підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років, передбачено ряд заходів для забезпечення безперебійної роботи інтернатних установ в опалювальний період.

З метою забезпечення в зимовий період належного температурного режиму 5 установам необхідно придбати 4 710 куб. метрів дров.

Для забезпечення виконання натуральних норм харчування необхідно заготовити картоплі -170 тонн, овочів – 208 тонн, у тому числі консервованих – 38 тонн; консервованих ягід і фруктів – 13,1тис. літрів, соків – 28,0 тис. літрів.

В результаті військової агресії російської федерації проти України зазнали пошкодження Охтирський будинок-інтернат, Атинський психоневрологічний інтернат, Сумський геріатричний пансіонат та Білопільський дитячий будинок-інтернат, а саме: пошкоджені фасади будівель, віконні та дверні блоки, дворове асфальтне покриття.

Оксана Богдан також додала, що на випадок екстремальної ситуації в будинках-інтернатах створені ліквідаційні бригади, є в наявності автономні джерела живлення, акумуляторні лампи, плити на твердому паливі.

Своєчасне та якісне виконання запланованих завдань сприятиме підготовці установ до роботи взимку та забезпеченню належних умов проживання в інтернатних закладах громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей.

За підсумками засідання, Людмила Мусіяка закликала всіх директорів інтернатних установ, не чекаючи настання осені постійно проводити роботу, по підготовці установ до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років.