Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ПРЕДСТАВНИКІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ НАВЧАЛИ ОСОБЛИВОСТЯМ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ І НЕ ТІЛЬКИ

Відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Особливості організації системи соціального захисту в ОТГ». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У практикумі взяли участь представники міськвиконкомів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, відповідальні за сферу соціального захисту населення. Захід модерувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц.

 Розпочинаючи практикум, заступник Сумського міського голови Степан Пак наголосив на тому, що сьогодні чи не найбільше люди потребують соціального захисту. «В умовах децентралізації, коли кількість ОТГ зростає, змінюються повноваження і статус сіл, селищ і міст, головним завдання стає наближення якісних соціальних послуг до громадян. Нагальною необхідністю є збільшення обсягу послуг, що надаються вразливим верствам населення, а також розширення можливості органів місцевого самоврядування щодо діяльності у соціальній сфері та забезпечення зростання стандартів якості життя», – зазначив Степан Пак.

З практичними аспектами здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю інспекторами праці виконавчих органів сільських, селищних, міських рад ОТГ учасників заходу ознайомила заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко. Вона детально довела інформацію про процедурні питання здійснення посадовцями заходів при реалізації нових повноважень органів місцевого самоврядування, надані Законом України від 06.12.2016 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  України» (так званий №1774). наголосила про тісну співпрацю інспекторів праці з фахівцями управління Держпраці у Сумській області в питаннях дотримання роботодавцями на відповідні території норм трудового законодавства, у тому числі в частині своєчасності виплати заробітної плати, додержання державних соціальних стандартів з оплати праці та легалізації трудових відносин найманих працівників.

Посадовець наголосила про права інспекторів праці, котрі маючи службове посвідчення та внесення до електронного реєстру суб’єкта господарювання, мають право безперешкодно здійснювати перевірку його діяльності упродовж 24 години на добу, у будь-який день тижня. Повідомила про порядок здійснення органами Держпраці нагляду за проведенням інспекторами праці функцій контролю.

Про здійснення виконавчими органами сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад повноважень щодо соціального захисту працюючих поінформувала учасників практикуму Олена Заяц. Вона акцентувала увагу на Методичних рекомендаціях щодо виконання власних (самоврядних) повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2017 № 26, детально зупинилася на кожному напрямку виконуваних повноважень. Наголосила, що у новостворених ОТГ та при виконкомах міських рад терміново необхідно прийняти рішення щодо створення структурного підрозділу чи визначити посадову особу, яка буде здійснювати функцію контролю за дотриманням роботодавцями усіх форм власності за дотриманням трудового законодавства, заповнити вакансії, при необхідності – провести конкурси для їх заповнення, провести навчання новопризначених інспекторів праці.

Заступник директора Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Поляченко розповіла присутнім про надання соціальних послуг сім’ям з дітьми незахищених категорій в умовах децентралізації.

Начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Юрій Каліновський поінформував щодо заходів, спрямованих на соціальний захист дітей об’єднаними територіальними громадами.

Під час діалогу між учасниками заходу визначено сильні і слабкі сторони нового напрямку роботи, опрацьовані пропозиції щодо удосконалення роботи з прийняття усіх необхідних організаційних, юридичних та кадрових рішень для впровадження нової системи контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість.

Підбиваючи підсумки, модератор заходу Олена Заяц підкреслила, що такі практикуми надають можливість представникам органів місцевого самоврядування обмінятися набутим досвідом, проаналізувати проблему з позицій різних сторін, напрацювати алгоритм вирішення завдань щодо організації системи соціального захисту в громадах.

Усі учасники практикуму прийшли до висновку, що такі заходу вкрай необхідні, а посадовці запевнили, що продовження тісного спілкування з представниками органів місцевого самоврядування відбудеться найближчим часом і будуть регулярними.