Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАШЕ ЗАВДАННЯ НЕ ШТРАФИ, А ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ З ЛЕГАЛЬНОЮ ЗАРПЛАТОЮ

На цьому наголосив голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега під час робочої поїздки на Сумщину.

Разом із керівником області Миколою Клочком, присутніми головами об’єднаних територіальних громад, представниками міст обласного значення, органами соціального захисту він обговорив стан та проблеми при організації здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Як повідомив Микола Клочко голові Держслужби з питань праці, на Сумщині є тісна співпраця обласного управління Держпраці з облдержадміністрацією, місцевими органами Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби в питаннях соціального захисту працюючих.

«Всі ми спільно відповідаємо за дотримання державних мінімальних гарантій для громадян, погашення заборгованості та легалізацією зайнятості», – зазначив він і наголосив на важливості обговорення нового порядку здійснення контролю за дотриманням трудового законодавства на місцях.

Як зазначив Роман Чернега, відтепер здійснення державного контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин покладається й на виконавчі органи місцевих рад, в тому числі і об’єднаних територіальних громад.

Він закликав всіх присутніх досконало ознайомитися з нормативною базою, проаналізувати, за необхідності проконсультуватися з колегами, та запускати цей процес у дію на місцях, створивши організаційну структуру чи ввівши  посаду інспектора праці.

Держслужба України як рекомендацію пропонує одну посаду інспектора на не менше ніж 20 тисяч населення, але в будь-якому випадку рішення приймається індивідуально кожною громадою, наголосив посадовець.

«Наша мета – не збільшення кількості штрафів, а збільшення кількості застрахованих осіб, що легально працюють і отримують офіційну заробітну плату. Без підтримки і розуміння на місцях важливості системного контролю за дотриманням трудового законодавства буде досить складно гарантувати громадянам норми соціальної справедливості», – зазначив під час обговорення актуальних питань з присутніми Роман Чернега.