Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ПОВИНЕН БУТИ ПРІОРИТЕТНИМ НАПРЯМКОМ В ДІЯЛЬНОСТІ ОТГ

На Сумщині відбулась семінар-нарада з питань впровадження надання послуг із соціальної підтримки та моделі інтегрованої системи соціальних послуг у пілотних об’єднаних територіальних громадах.

До участі запрошені керівники місцевих управлінь соціального захисту населення, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сімей та молоді.

До порядку денного внесено широке коло питань. Зокрема обговорювали адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення за принципом «єдиного вікна» в ОТГ; надання соціальних послуг сім’ям та дітям в громаді; забезпечення виконання функцій центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ОТГ; наявний досвід співпраці з Березівською об’єднаною територіальною громадою у питанні соціального захисту різних категорій громадян.

 «Метою впровадження моделі адміністрування надання соціальних послуг в ОТГ є покращення доступності та якості послуг, що надаються вразливим верствам населення, забезпечення зростання стандартів якості життя людей. Соціальний захист населення повинен стати найважливішим питанням в об’єднаних територіальних громадах», – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Михайло Дубровський розпочинаючи нараду.

За його словами серед першочергових завдань – якісне надання послуг із соціальної підтримки населення за принципом «єдиного вікна» в новостворених територіальних громадах, налагодження тісної співпраці між органами соціального захисту всіх рівнів з новоствореними ОТГ, запровадження інтегрованої системи соціальних послуг у пілотних ОТГ.

Як поінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц: «Згідно наказу Мінсоцполітики  №1030 «Про деякі питання діяльності ОТГ щодо надання послуг із соціальної підтримки населенню» пілотний проект у Сумській області запроваджується у першій створеній територіальній громаді – Березівській сільській раді Глухівського району».

На сьогодні за статистичною інформацією в області створено та функціонують 29 ОТГ, і до кінця року їх планується створити до 35. Сумщина, за офіційними урядовими рейтингами, займає 6 місце в Україні за кількістю та якістю об’єднаних громад.

Упродовж семінару окремо заслухано інформацію про успіхи та недоліки щодо співпраці районних структур з відповідними структурами уже діючих ОТГ Глухівського, Сумського та Білопільського районів.

«Головне, що повинні усвідомити учасники сьогоднішньої наради – рівень надання соціальних послуг мешканцям області не повинен погіршитися у зв’язку з децентралізацією влади, ні у місті, ні у селищі, ні у віддаленому селі», - підкреслив Михайло Дубровський.

Насамкінець посадовець наголосив на тому, що всі дотичні до напрямку структури, повинні усіляко допомагати головам, представникам ОТГ у здійсненні повноважень з питань соціального захисту населення.