Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В ДІЇ: УСПІШНІ КРОКИ ПІЛОТНОЇ ОТГ СУМЩИНИ

«Реалізація соціальної політики на місцевому рівні за сучасних обставин значною мірою залежить від децентралізації, основна мета якої – передати фінансові повноваження ОТГ і надати можливість вирішувати низку питань на місцях. Реформування відбувається практично в усіх галузях. Не є виключенням і сфера соціального захисту населення та надання соціальних послуг», - зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка під час робочої поїздки до Березівської ОТГ.

Окремо вона зазначила, що Березівська об’єднана територіальна  громада  Сумщини включена до загальноукраїнського списку громад для впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення. Йдеться, зокрема, про реалізацію пілотного проекту з вивчення перспективної практики соціальної роботи в територіальних громадах і розробки на їх базі технологічних рішень для впровадження інтегрованої моделі.

«У Березівській ОТГ вже зроблено важливі кроки щодо вивчення потреб у соціальних послугах кожної сім’ї, розроблено дорожню карту вирішення виявлених проблем. Задля забезпечення якісного соціального захисту населення утворено відділ соціального захисту, створені фронт-офіси в 4-х старостатах, де прийом здійснюють посадові особи вказаного відділу на віддалених робочих місцях. З липня 2017 року в ОТГ функціонує Служба у справах дітей», - поінформувала голова об’єднаної територіальної громади Надія Артеменко.

За її словами, мешканці громади тепер мають можливість отримати соціальну підтримку звернувшись до Центру первинної медико-санітарної допомоги, Територіального центру соціального обслуговування Березівської сільської ради, Служби у справах дітей, відділу освіти, молоді та спорту, Березівської публічної територіальної бібліотеки, що функціонують на території ОТГ. Серед переліку соціальних послуг: соціально-побутові, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, послуги з працевлаштування, інформаційні послуги (соціальна профілактика), консультування, посередництво (медіація), кризове та екстрене втручання, соціальний супровід (патронаж), послуга з влаштування до сімейних форм виховання, сімейний патронат.

На сьогодні налагоджена тісна співпраця між Березівською сільською радою та Управлінням соціального захисту населення Глухівської районної державної адміністрації, сторонами підписано Угоду про взаємодію у сфері соціального захисту населення. Між тим, забезпечено взаємодію з Глухівським міськрайцентром зайнятості та Глухівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області.

Для надання адміністративних послуг соціального характеру у форматі «Прозорий офіс» у Березівській ОТГ затверджено Концепцію створення ЦНАПу.

 Окрім того, на території зазначеної громади розроблена та діє Програма соціального захисту населення Березівської сільської ОТГ на 2017-2018 роки. Документом додатково передбачені заходи щодо підтримки сімей, які  опинилися у складних життєвих обставинах, матеріальної підтримки сімей з тяжкохворими дітьми, осіб з нирковою недостатністю, забезпечення прав на освіту дітей з інвалідністю та вирішення питань зайнятості громадян з обмеженими фізичними можливостями. Також Програмою передбачено надання субсидій у випадках, не передбачених Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (ПКМУ  № 848 від 21.10.1995), фінансування яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

На території громади успішно функціонують 2 дитячі будинки сімейного типу та 2 прийомні сім’ї.

Цікавою є практика створення вуличних комітетів, які беруть участь у виявленні потреб школярів, осіб похилого віку, інших категорій мешканців громади разом з представниками структурних підрозділів виконкому ОТГ шляхом анкетування, і у такий спосіб забезпечують  інтегрований підхід. Запроваджено широке залучення активу та громадськості до розробки програми соціально-економічного розвитку та публічного представлення місцевих ініціатив на сесії сільради перед депутатами, формування бюджету, а також взаємодії з усіма зацікавленими структурними підрозділами СОДА, службою зайнятості.

Зміцнення інформаційного потенціалу ОТГ здійснюється шляхом проведення семінарів, навчань та засідань у форматі «круглого столу». Так, упродовж року проведено 2 тематичні заходи, на яких розглянуто ряд практичних питань щодо налагодження взаємодії та обміну документами між структурами в Березівській об’єднаній територіальній громаді.

Висока динаміка змін досягнута завдяки високим професійним та лідерським якостям голови ОТГ Надії Артеменко та начальника відділу соціального захисту Людмили Ковальчук, впровадженню ними нових форм організації надання соціальних послуг жителям громади та взаємодії з представниками громади. Не можна не відмітити й того, що минулоріч Надію Артеменко з нагоди Дня місцевого самоврядування нагороджено Орденом «За заслуги» III ступеня.

«На шляху до повної розробки та впровадження інтегрованої моделі надання соціальних послуг в Березівській ОТГ ще багато важливих кроків та завдань, що необхідно виконати. Ми, в свою чергу, будемо максимально сприяти такому впровадженню та надавати необхідну методичну підтримку. Проте, вже на нинішньому етапі кожен мешканець громади відчуває суттєві зміни на краще», - підкреслила Людмила Мусіяка.

Насамкінець Людмила Мусіяка вручила керівництву ОТГ розроблені Департаментом інформаційні брошури «Соціальний захист учасників АТО» та пам’ятні сувеніри.