Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАВЧАЛИСЯ ІНТЕГРУВАТИ СИСТЕМУ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

 Наявний інструментарій щодо формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації презентували головам територіальних громад Сумщини під час обласного Форуму.

Серед учасників: представники облдержадміністрації, обласної ради, члени асоціації міст України, голови ОТГ області, керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад, керівники обласної та місцевих служб у справах дітей, обласного та місцевих центрів соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді, обласної служби зайнятості, управління Держпраці у Сумській області, управління Фонду соціального страхування України у Сумській області, головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, експерти, громадськість.

Розпочинаючи захід, заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош акцентував увагу на важливості теми заходу в сучасних умовах. «У будь-якій країні, де добре розвинений соціальний захист, він ґрунтується на трьох китах: солідарність, субсидіарність та інтеграція послуг. Остання завжди починається з соцпрацівників на місцях, які працюють безпосередньо з мешканцями ОТГ у створених ними структурах. Інтеграція послуг неодмінно має бути націлена на покращення якості надання усіх видів соціальних послуг, наближення їх безпосередньо до конкретної людини в конкретній громаді», -зазначив Іван Боршош. За його словами, наразі у Сумській області вже створено та діють 29 об’єднаних територіальних громад. Березівська сільська рада, що була учасником пілотного проекту з питань надання послуг з соціальної підтримки населення, є лідером серед колег щодо реалізації пілоту. Цікавий досвід роботи є і їх колег із Краснопільської селищної ради. Їх діяльність спрямована на удосконалення надання соціальних послуг населенню громад на рівні не нижче, ніж було до їх об’єднання.

Завершуючи він додав, що у галузі соціального захисту області реалізується багато державних і місцевих програм, але ще попереду дуже багато роботи.

Упродовж форуму його учасники змогли предметно обговорити основні напрями реформування системи соціального захисту населення в умовах децентралізації влади, утворення структурних підрозділів з питань соціального захисту населення в ОТГ. Голови об’єднаних територіальних громад змогли поспілкуватися з представниками Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації стосовно діяльності фронт-офісів, бек-офісів, надання соціальних послуг уразливим категоріям населення в громадах.

Представник пілотної Березівської об’єднаної громади Глухівського району поділилася з аудиторією досвідом у питаннях впровадження пілотного проекту інтегрованої системи соціального захисту населення в ОТГ.

З досвідом роботи з порушених питань поділився голова Краснопільської селищної ради Юрій Яремчук.

Між тим, представників територіальних громад також цікавили питання:  надання соціальних послуг сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах; соціально-правовий захист дітей в умовах децентралізації державного управління; надання послуг із соціального страхування в ОТГ; громадська безпека жителів об’єднаних територіальних громад – як елемент самоорганізації населення; взаємодія служби зайнятості та органів Пенсійного фонду України зі структурами в об’єднаних громадах.