Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В області працює комісія з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною

     2 вересня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко відбулося засідання обласної комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною.

     Комісію створено відповідно до частини першої статті 6, пункту 9 статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (зі змінами) та з метою організації роботи щодо встановлення пенсій особам, які мають особливі заслуги перед Україною.

     Як зазначила заступник директора – начальник управління з питань соціальних виплат та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, заступник голови комісії Валентина Пікіна: «Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою належної реалізації нею повноважень, визначених Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» та об’єктивного і всебічного розгляду клопотань і документів, пов’язаних з призначенням (зміною) чи позбавленням пенсій за особливі заслуги перед державою».

     За результатами роботи комісії прийнято рішення рекомендувати голові Сумської обласної державної адміністрації встановити 183 громадянам пенсії за заслуги чи збільшити розмір встановленої надбавки. 

     Серед представленої кількості 68 осіб - претенденти на пенсію за заслуги померлого члена сім’ї, 40 - за власні трудові досягнення, 6 – депутати чотирьох і більше скликань районних рад, міських рад міст обласного значення, 4 - учасники бойових дій в Афганістані. Згідно зі статтею 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» зазначеним категоріям заявників пенсії за особливі заслуги встановлюються обласними державними адміністраціями в розмірах від 20 до 35% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, що становить 178,8 – 312,9 гривень щомісяця.

     Прийнято рішення стосовно 42 багатодітних матерів, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”. Ця відзнака надає право жінкам отримувати пенсію за особливі заслуги перед Україною в максимальному розмірі – 40 відсотків від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, що становить 357,6 гривень щомісяця.

     Непрацездатні члени сімей померлих осіб можуть набути право отримувати 70% від зазначеної суми.