Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Влада області піклується про ветеранів та людей похилого віку

     У прес-центрі «RegioNews-Суми» 3 жовтня відбулося експертне обговорення на тему: «Старим тут місце, або як на Сумщині піклуються про літніх людей».

    З питань соціального захисту ветеранів поінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення Валентина Пікіна. 

    «На Сумщині проживає понад 55 тис. ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», - зазначила Валентина Пікіна.

     В області діють 5 інтернатних закладів для людей похилого віку та інвалідів, у яких на повному державному утриманні перебувають більше   700 осіб.

     Цього року ветеранам війни надано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 37,3 млн. гривень, пільг і субсидій готівкою на тверде паливо та скраплений газ у сумі – 10,8 млн. гривень, на пільгове перевезення у міському та приміському транспорті надано пільг на – 2,3 млн. гривень. Разову грошову допомогу до Дня Перемоги видано на загальну суму 23,7 млн. гривень. Людям з обмеженими можливостями надано 2 930 технічних засобів реабілітації, зокрема 522 колісних крісла.

     Запроваджено єдину технологію прийому громадян – усі види соціальної допомоги та субсидії призначаються за єдиною заявою і одним пакетом документів. Прийом проводиться щоденно без обідньої перерви, включаючи суботу.

     У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України, для надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування за місцем проживання в області  працюють виїзні «мобільні соціальні офіси», мультидисциплінарні команди. На базі територіальних центрів соціального обслуговування працюють університети третього віку. А до 2015 року в регіоні планується створити «Паспорт соціальних потреб ветерана».