Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Робимо все, аби людям похилого віку жилося краще

     На цьому наголосив Анатолій Боярко спілкуючись із глядачами в ефірі каналу «РТС». За його словами, метою відзначення Дня громадян похилого віку та Дня ветерана є привернення уваги громадськості, державних та недержавних організацій до проблем старіння і спрямування політики держави на створення гарантій соціального та економічного забезпечення людей похилого віку, а також на надання їм можливості активно брати участь в житті суспільства.

     Соціальний захист ветеранів війни містить систему пільг та компенсацій, що визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.

     Так, до Дня Перемоги отримали разову грошову допомогу 55,2 тис. осіб, із них 4,9 тис. інвалідів війни, 5,4 тис. учасників бойових дій, 33,5 тис. учасників війни, 2 особи, які мають особливі заслуги, 11,4 тис. членів сімей загиблих, померлих ветеранів війни. Виплату проведено на загальну суму 23,7 млн. гривень.

     З 01.01.2013 пільги, передбачені для інвалідів війни I групи надаються також інвалідам війни II і III груп, учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше. Виплата разової грошової допомоги до 5 травня також поширюється на вказані категорії громадян. На сьогоднішній день у регіоні проживає 1531 ветеранів війни,яким виповнилося 85 років і більше.

     До 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні саме адресна допомога у новій формі має знайти ветеранів. Працівники соціальної служби повинні самі завітати до цих літніх людей та оформити документ нового зразка-Паспорт соціальних потреб ветерана(на 7 стор.). Передбачається, що до Паспорту вноситимуть дані про розмір пенсії, соціальних допомог та інших виплат, які отримує ця людина. І буде обов’язково перевірено, на скільки правильно їх нараховано.

     Міністерством соціальної політики України завершується опрацювання Паспорта соціальних потреб ветерана. Зазначена категорія громадян зможе отримувати адресну допомогу в новій формі. Передбачається, що у Паспорті буде зафіксовано вичерпну інформацію щодо кожного ветерана – від місця проживання до індивідуальних потреб у матеріальній допомозі та соціальних послугах. Згідно з цим документом буде сформоване своєрідне «Соціальне меню потреб» конкретної категорії людей, що допоможе швидше та якісніше відреагувати службам соціального захисту.