Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

АНАТОЛІЙ БОЯРКО: «ДЕРЖАВА СТВОРЮЄ ВСІ УМОВИ ДЛЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ»

На цьому наголосив директор  Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Анатолій Боярко у ході виїзного брифінгу до Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

«Нові соціальні ініціативи Президента «Нова якість соціальної політики» спрямовані на максимальну соціальну інтеграцію дітей-інвалідів у суспільство і є дієвим кроком до покращення їх захисту та розвитку», – зазначив директор Департаменту.

На сьогоднішній день 243 дитини-інваліда області забезпечено технічними засобами реабілітації за новим Порядком, що на 11,4% більше, ніж за минулорічний період.

Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» передбачено підвищення розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А (з виключно високою мірою втрати здоров'я) з 50 до 100 % прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідного віку.

«Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів розрахований на 110 місць. Щорічно тут проходить курс реабілітації близько 1000 осіб. 92% дітей, які відвідують центр, мають позитивну динаміку одужання», - зазначила директор центру Олена Сущенко.

Фахівці обласного центру поруч зі стандартними реабілітаційними послугами активно використовують новітні практики – гідрокінезотерапію, лазеротерапію, казкотерапію, піскотерапію, що сприяють відновленню рухової активності, соціальної чутливості дітей з особливими потребами.

Крім того, спеціалісти здійснюють соціальний патронат родин, де виховується дитина з особливими потребами, на дому. Виїзні мультидисциплінарні бригади надають консультативно-діагностичну, інформаційно-просвітницьку допомогу дітям-інвалідам, їх батькам у районах, додала директор центру.