Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПЛАН РЕГІОНАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗМЕНШЕННЯ РІВНЯ БЕЗРОБІТТЯ ТА ТІНЬОВОЇ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

З метою забезпечення в області реалізації державної політики у сфері зайнятості, збереження трудового потенціалу, підтримки сталої ситуації на ринку праці діє Програма зайнятості населення Сумської області на 2018-2020 роки.

Про стан ринку праці в області упродовж І півріччя 2020 року повідомила Оксана Левченко, начальник відділу соціально – трудових відносин, зайнятості населення та політики оплати праці Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації  час засідання колегії.

Так,   посадовець зазначила, що за моніторинговими даними, кількість безробітного населення зменшилась з 46,9 тис. осіб станом на 01.04.2019 до 41,4 тис. осіб станом на 01.04.2020.  За даними обласної служби зайнятості, на звітну дату 2020 року було зареєстровано 22794 безробітні особи, що більше на відповідну дату 2019 року на 55,3%.  Кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю, становила 18614 осіб, що більше на 58,3% до відповідного показника минулого року. Середній розмір допомоги по безробіттю склав 3 141 гривня. Здійснюється постійна робота з роботодавцями з питань детального вивчення актуальних, перспективних потреб в робочій силі, сприяння в укомплектуванні робочих місць. За І півріччя 2020 року зібрано 13,2 тис. вакансій, що складає 65,4% відповідного періоду минулого року, укомплектовано 8,7 тис. вакансій, що складає 62,9% показника відповідного періоду минулого року, рівень укомплектування вакансій – 65,6% (за відповідний період минулого року – 68,3%), кількість роботодавців, які мали вакансії, склала 3,4 тис. (79,8% відповідного періоду минулого року), рівень забезпечення роботодавців робочою силою – 81,2%, що на одному рівні з відповідним періодом минулого року. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6 тис. гривень (на відповідну дату 2019 року – 5,5 тис. гривень).

Станом на 1 липня 2020 року вакансії, заявлені роботодавцями, обліковуються у кількості 1,5 тис. осіб, що менше до відповідного періоду  на 42%.

 На одну вакансію в середньому претендувало 15 безробітних (станом на 01.07.2019 – 6 осіб). Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (49 осіб), а найменше – у сільському господарстві (4 особи).

 

Проте, у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції та вжиття відповідних протиепідеміологічних заходів щодо протидії її поширенню, відбулись суттєві зміни на ринку праці, починаючи з 01 квітня 2020 року.

 На сьогодні до реалізації в області заплановано 20 інфраструктурних проєктів, що передбачали створення 475 нових робочих місць.

У I півріччі 2020 року продовжувалась реалізація інвестиційних проєктів і створення нових робочих місць промисловими підприємствами області. Зокрема, триває реалізація інвестиційного проєкту з будівництва цеху № 3 заводу коркувальних засобів і поліграфічних виробів ПрАТ «Технологія» у місті Суми (створено 223 нових робочих місць). У ТОВ «Кусум Фарм» (місто Суми) введено в дію цех нестерильних лікарських засобів, що дозволить збільшити обсяги виробництва продукції, яка була відсутня на фармацевтичному ринку України (створено 40 робочих місць).

Посадовець повідомила, що з метою легалізації доходів та відносин у сфері зайнятості в області з початку року проведено два засідання обласної та 74 – місцевих робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, де заслухано 667 керівників суб’єктів господарювання, прийняті відповідні рішення, де їм рекомендовано вжити заходів щодо забезпечення нормального режиму роботи працівникам та виплачувати їм заробітну плату з урахуванням міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці, тобто у розмірі більшому за мінімальну заробітну плату.

У рамках компанії щодо детінізації праці населення в Сумській області відбулась робоча нарада з питань виконання доручень Прем’єр-міністра України з представниками регіональних структур центральних органів виконавчої влади, яким делеговані повноваження щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Моніторинг показників рівня заробітної плати свідчить про збереження в області позитивної динаміки її росту. За підсумками січня-травня  2020 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до відповідного періоду минулого року зросла на 1 025 гривні, або на 12,8%, і склала 9001 гривня. У травні 2020 року середня заробітна плата одного штатного працівника в області становила 9003 гривні. У бюджетній сфері відмічено наступний рівень заробітної плати: у працівників освіти – 8095 гривень; охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 7144 гривні, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 7297 гривень.

Завдяки вжитих місцевими органами влади організаційних заходів щодо своєчасності виплати заробітної плати, починаючи з квітня цього року, спостерігається тенденція до зменшення зарплатного боргу на підприємствах області. Усього упродовж ІІ кварталу 2020 року загальна сума боргу зменшилась на 47,4 млн гривень і станом на 01.07.2020 становила 336,95 млн гривень, на діючих підприємствах області – 297,1 млн гривень.

При цьому, 85,3% від суми боргу діючих підприємств області, або 253,5 млн гривень, обліковується на АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» та 4-х підприємств, що залежать від нього.

Відсутня заборгованість з виплати заробітної плати на діючих підприємствах міст: Конотоп, Глухів, Лебедин та 13 районів (Білопільського, Буринського, Великописарівського, Глухівського, Конотопського, Лебединського, Липоводолинського, Охтирського, Путивльського, Роменського, Середино-Будського, Тростянецького та Шосткинського).

Департаментом спільно з іншими структурними підрозділами облдержадміністрації та соціальними партнерами опрацьовується план регіональних заходів щодо зменшення рівня безробіття та тіньової зайнятості. Органом влади в особі голови Сумської облдержадміністрації 10.04.2020 було підписано тристоронній Меморандум про співпрацю з новим головою правління Сумського обласного об’єднання організації роботодавців Григорієм Дашутіним та Тетяною Євдокимовою, головою Сумської обласної ради профспілок. 

З метою розширення існуючого Спільного представницького органу роботодавців 03.07.2020 проведено засідання уповноважених представників організацій роботодавців та їх об’єднань Сумської області, а саме: Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» та Сумського обласного об’єднання організацій роботодавців, де підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо правонаступництва Спільного представницького органу роботодавців на території Сумської області. З дати підписання Меморандуму на території області створено ще один склад Спільного представницького органу сторони роботодавців та їх об’єднань Сумської області.