Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЛАДА ОПІКУЄТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ ІНВАЛІДІВ

«Створення в Сумській області сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів знаходиться під особливим контролем обласної державної  адміністрації», - зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко на засіданні обласної координаційної ради з вирішення питань осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У засіданні взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Сумського обласного центру медико-соціальної експертизи, Сумського обласного центру зайнятості, Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, обласних та місцевих громадських організацій інвалідів.

На сучасному етапі проблема відновлення здоров’я і стану життєдіяльності інвалідів унаслідок туберкульозу знаходиться у центрі уваги органів охорони здоров’я та соціального захисту.

При профілактичних оглядах у лікувальних закладах області виявлення хворих під час флюорографічних обстежень складає 79,9%, що є вище показника по Україні в цілому.

Пріоритетним є розвиток системи медико-соціальної, професійної та трудової реабілітації інвалідів, що реалізується через індивідуальну програму. За 9 місяців 2013 року видано 708 індивідуальних програм реабілітації інвалідам від туберкульозу, охоплення якими стовідсоткове.

З боку держави приділяється увага працевлаштуванню осіб з особливими потребами. За 10 місяців 2013 року забезпечено зайнятість 296 осіб, що на 7% більше ніж за відповідний період минулого року.

«У кожному центрі зайнятості людей з інвалідністю обслуговує консультант, який не тільки розробляє програму працевлаштування, але й супроводжує їх до роботодавця чи соціальних партнерів, допомагає підготувати резюме та провести співбесіду», – зазначила Наталія Куценко, заступник начальника відділу працевлаштування Сумського обласного центру зайнятості.

Структура і робота соціальних служб модернізується, що в перспективі дозволить забезпечити повне охоплення увагою найуразливіших громадян області, організувати повноцінне і комфортне життя людей з інвалідністю на місцях.