Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ НА КОНТРОЛІ

Відбулась селекторна нарада під головуванням Вікторії Медвідь, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації з відповідальними особами 5 міських рад територіальних громад (Середино-Будської, Конотопської, Шосткинської, Тростянецької, Роменської) з питань реалізації проекту щодо створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі за рахунок використання коштів державного бюджету.

У своєму виступі, Вікторія Медвідь повідомила присутніх, що для створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році в державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.

Державна субвенції спрямовується для створення таких видів спеціалізованих служб підтримки, як:

притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

придбання автомобіля для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що створені при притулках;

денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з можливістю створення при ньому кризової кімнати);

консультативна служба (спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).

Посадовець наголосила на необхідності своєчасного цільового використання коштів субвенції. Також піднято питання підписання угоди про співробітництво між громадами у наданні допомоги постраждалим особам від домашнього насильства.

У нараді прийняли участь представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Михайло Дубровський, директор Департаменту, Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту-начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій та Надія Степаненко, заступник начальника управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій-начальник відділу пільг, сімейної та гендерної політики.

 

Людмила Мусіяка повідомила присутніх, що за перше півріччя структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад отримали 1784 звернення/повідомлення про скоєння домашнього насильства, у тому числі стосовно жінок – 1611, чоловіків – 159, дітей – 14, із них 17 осіб з інвалідністю. До органів поліції, згідно з отриманою інформацію, за цей період надійшло 2676 звернень, 27% (492) повідомлення зафіксовані у тих громадах, які отримують кошти для створення спеціалізованих служб підтримки.

Станом на 01.07.2021 в Сумській області функціонує 17 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а саме: Конотопський район – Конотопська міська ТГ, Путивльська міська ТГ, Новослобідська сільська ТГ; Охтирський район – Охтирська міська ТГ, Чернеччинська сільська ТГ; Роменський район – Андріяшівська сільська ТГ, Синівська сільська ТГ, Хмелівська сільська ТГ; Сумський район – Білопільська міська ТГ, Ворожбянська міська ТГ, Краснопільська селищна ТГ, Миколаївська селищна ТГ, Річківська сільська ТГ; Шосткинський район – Глухівська міська ТГ, Березівська сільська ТГ, Есманьська селищна ТГ, Ямпільська селищна ТГ та 1 спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: Шосткинський район – Зноб-Новгородська селищна ТГ.

З метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. № 696-р розподілено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році: бюджету Середино-Будської міської ТГ-549,71 тис. гривень (на створення та облаштування денного центру з кризовою кімнатою); бюджету Конотопської міської ТГ- 510 тис. гривень (на створення та облаштування денного центру); бюджету Шосткинської міської ТГ- 435,62 тис. гривень (на створення та облаштування консультативної служби); бюджету Тростянецької міської ТГ- 9,44 млн гривень (на створення та облаштування притулку разом з мобільною бригадою); бюджету Роменської міської ТГ- 250,89 тис. гривень (на створення та облаштування консультативної служби).

У Сумській області 5 міських громад отримають кошти для створення 1 притулку, 1 денного центру, 1 денного центру з кризовою кімнатою та 2 консультативних служб.

У ході наради заслухали звіти відповідальних осіб 5 територіальних громад про хід виконання робіт щодо реалізації створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі за рахунок використання коштів державного бюджету.

Вікторією Медвідь надано доручення щодо складання плану-графіку виконання робіт з реалізації цього проекту.