Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОЧІЛЬНИК ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗУСТРІВСЯ З РОДИНАМИ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ та начальник відділу у Сумській області Міністерства у справах ветеранів Микола БОРДЮГОВ обговорили з родинами загиблих проблеми, які їх хвилюють, і вшанували героїв АТО/ООС, які поховані в обласному центрі

У міському парку культури та відпочинку ім. І. М. Кожедуба  зібралося близько 80 осіб – членів родин загиблих учасників АТО/ООС з усієї області. Вони зустрілися з керівництвом облдержадміністрації, щоб в неформальній атмосфері розповісти про свої проблеми.

За словами Дмитра Живицького, вирішення проблемних питань учасників АТО/ООС та членів їх сімей є одним із пріоритетних. І обласна влада разом із органами місцевого самоврядування має забезпечити дотримання законодавства у питаннях соціального захисту сімей загиблих героїв. Це і забезпечення безоплатного перевезення у громадському транспорті, і виділення земельних ділянок, і юридична допомога.

«Думаю, що питання, які сьогодні підіймалися, на 80% можна вирішити уже найближчим часом, якщо щоденно цим займатися. Я особисто записав усі ці питання. Зробимо окреме доручення для відпрацювання їх нашими структурними підрозділами, – розповів голова облдержадміністрації. – Але є ще питання, які перебувають в компетенції органів місцевого самоврядування. І ми бачимо, що не всі голови громад відповідально ставляться до своїх обов’язків, не всі спілкуються із родинами загиблих захисників. Тому ще одне наше завдання – співпрацювати з головами громад щодо налагодження ефективної комунікації із цією категорією людей».

 

Дмитро Живицький додав, що такі зустрічі можуть стати традиційними, адже невимушений і неофіційний формат є досить зручним для налагодження діалогу влади з членами родин учасників АТО/ООС, а також і для спілкування родин між собою.

Микола Бордюгов розповів, що ініціатива зібрати родини загиблих виникала давно, але, на жаль, за майже 8 років вона втілилася в життя вперше.

«Я дякую голові облдержадміністрації, що підтримав цю ініціативу. Такий формат дає можливість систематизувати проблеми цієї категорії населення. Нам важливо знати проблеми родин героїв, які захищали нашу незалежність, і робити все можливе задля їх вирішення», – говорив  начальник відділу у Сумській області Міністерства у справах ветеранів.

До речі, зранку 1 серпня за участю родин загиблих воїнів російсько-української війни відбулося служіння у Храмі Святого Апостола Андрія Первозванного ПЦУ Сумської єпархії. Потім учасники зустрічі відвідали обласний краєзнавчий музей, вшанували пам'ять загиблих воїнів 27-ої реактивної бригади біля пам’ятного знаку та героїв, похованих на Алеї Слави на центральному кладовищі.

Довідково. За інформацією Департаменту соціального захисту в області зареєстровано 155 загиблих воїнів АТО/ООС, 315 осіб мають статус членів сімей загиблих.