Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ ПЛАН РЕГІОНАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗМЕНШЕННЯ РІВНЯ БЕЗРОБІТТЯ ТА ТІНЬОВОЇ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

З метою забезпечення в області реалізації державної політики у сфері зайнятості, збереження трудового потенціалу, підтримки сталої ситуації на ринку праці діє Програма зайнятості населення Сумської області на 2018-2020 роки.

Про стан ринку праці в області упродовж І півріччя 2020 року повідомила Оксана Левченко, начальник відділу соціально – трудових відносин, зайнятості населення та політики оплати праці Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації  час засідання колегії.

Так,   посадовець зазначила, що за моніторинговими даними, кількість безробітного населення зменшилась з 46,9 тис. осіб станом на 01.04.2019 до 41,4 тис. осіб станом на 01.04.2020.  За даними обласної служби зайнятості, на звітну дату 2020 року було зареєстровано 22794 безробітні особи, що більше на відповідну дату 2019 року на 55,3%.  Кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю, становила 18614 осіб, що більше на 58,3% до відповідного показника минулого року. Середній розмір допомоги по безробіттю склав 3 141 гривня. Здійснюється постійна робота з роботодавцями з питань детального вивчення актуальних, перспективних потреб в робочій силі, сприяння в укомплектуванні робочих місць. За І півріччя 2020 року зібрано 13,2 тис. вакансій, що складає 65,4% відповідного періоду минулого року, укомплектовано 8,7 тис. вакансій, що складає 62,9% показника відповідного періоду минулого року, рівень укомплектування вакансій – 65,6% (за відповідний період минулого року – 68,3%), кількість роботодавців, які мали вакансії, склала 3,4 тис. (79,8% відповідного періоду минулого року), рівень забезпечення роботодавців робочою силою – 81,2%, що на одному рівні з відповідним періодом минулого року. Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 6 тис. гривень (на відповідну дату 2019 року – 5,5 тис. гривень).

Станом на 1 липня 2020 року вакансії, заявлені роботодавцями, обліковуються у кількості 1,5 тис. осіб, що менше до відповідного періоду  на 42%.

 На одну вакансію в середньому претендувало 15 безробітних (станом на 01.07.2019 – 6 осіб). Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (49 осіб), а найменше – у сільському господарстві (4 особи).

ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ

Під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення розглянуто питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування реабілітації та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами.

За словами Тетяни Марченко, начальника відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю в області діють 29 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у тому числі 21 – заснований районними державними адміністраціями, районними та міськими радами, 13 – діють на території територіальних громад (Білопільської, Буринської, Липоводолинської, Тростянецької, Конотопської, Охтирської, Шосткинської та Сумської міських рад, Грунської, Миропільської, Бочечківської та Річківської сільських рад, Краснопільської селищної ради), 9 Центрів надання соціальних послуг Березівської, Чернеччинської, Новослобідської, Верхньосироватської сільських рад, Миколаївської, Хотінської, Чупахівської та Зноб-Новгородської селищних рад, Кролевецької міської ради, 2 відділення з надання соціальних послуг по догляду вдома Боромлянської та Миколаївської сільських рад. У 2020 році розпочав свою діяльність територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Річківської сільської ради Білопільського району у складі двох відділень, одне з яких стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання. Крім того, у структурі Білопільського районного територіального центру соціального обслуговування та Центру з надання соціальних послуг Миколаївської селищної ради у поточному році розпочали діяльність стаціонарні відділення для постійного або тимчасового проживання.

Надані соціальні послуги 36,2 тис. непрацездатним громадянам (охоплено послугами 100% мешканців, які потребують стороннього догляду), з них на дому обслужено 12,4 тис. осіб.