Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ПИТАННЯ ДОЛІ ДИТИНИ НА ОСОБИСТОМУ КОНТРОЛІ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Міністерство соціальної політики України та Міністерство охорони здоров’я України провели селекторну нараду за участю заступників голів обласних державних адміністрацій, керівників структурних підрозділів соціального захисту населення та охорони здоров’я, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей.

У селекторній нараді прийняли участь Михайло Дубровський, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації та представники Департаменту Валентина Соболєва, Надія Степаненко.

СЬОГОДНІ ВШАНОВУЮТЬ В УКРАЇНІ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тис. військовослужбовців. Старше покоління українського бойового резерву, що нараховує майже 330 тис. осіб, велику частину якого складають ветерани війни в Афганістані.

У Сумській області станом на 01.01.2020 на обліку перебуває  4460 учасників бойових дій на території інших держав, із них 457 осіб з інвалідністю внаслідок війни, у тому числі ветеранів Афганістану: 2859 - учасників бойових дій, 403 особи з інвалідністю внаслідок війни.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЮ, УЧАСНИКУ АТО/ООС ВИПЛАТЯТЬ ОДНОРАЗОВУ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

Обласною комплексною програмою соціального захисту населення на 2017-2021 роки, затверджено рішенням десятої сесії Сумської обласної ради від 22.12.2016 передбачено надання одноразової матеріальної допомоги особам, які отримали травму, поранення, контузію, каліцтво або захворювання при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) та сім’ям загиблих (тих, що пропали безвісти), померлих при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) а також матеріальної допомоги сім’ям загиблих (тих, що пропали безвісті), померлих при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції на поліпшення житлово-побутових умов проживання. Допомога надається за рахунок коштів обласного бюджету постраждалим у розмірі 25 тис. гривень; сім’ям загиблих (тих, що пропали безвісти), померлих у розмірі 100 тис. гривень та на поліпшення житлово-побутових умов проживання –34 тис. гривень. У 2020 році на зазначені цілі заплановано 4,9 млн гривень.

На засідання комісії, яке відбулось 14.02.2020 подана одна заява військовослужбовцем, який отримав травму під час виконання бойового завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Прийнято рішення щодо надання заявнику одноразової матеріальної допомоги у сумі 25 тис. гривень.