Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

Вшановуємо захисників та захисниць України

З нагоди Дня захисників та захисниць України трудовий колектив Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації долучився до урочистих заходів. Подякували живим та вшанували пам'ять тих, хто загинув за свободу нашої країни.

Вітаємо всіх захисників та захисниць України

Сьогодні вітаємо всіх захисників та захисниць України. Ви – наші оборонці, мужність та опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких – у Ваших надійних, сильних руках.

Сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, учасникам бойових дій, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів. Зичимо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди, світлого та мирного неба Вам та Вашим родинам.

 

Концертна програма вихованців та підопічних Білопільського дитячого будинку-інтернату з нагоди Дня захисника та захисниці України

У Білопільському дитячому будинку-інтернаті з нагоди відзначення Дня Українського козацтва, захисника та захисниці України, Покрови Пресвятої Богородиці відбулася концертна програма вихованців та підопічних установи.

Відзнаки працівникам та підопічним Білопільського дитячого будинку-інтернату від Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю Баранцової Тетяни Володимирівни вручив уповноважений з прав осіб з інвалідністю в Сумській області Габ Олег Володимирович.

ОБГОВОРИЛИ ДОСТУП ДО СОЦІАЛЬНОГО ЖИТЛА В УКРАЇНІ

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні втілює мандат Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо захисту і сприяння правам людини для всіх. Серед таких прав, зокрема, є право на рівний доступ до належного, доступного та безпечного житла, закріплене у статті 11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, а також у Цілі Сталого Розвитку ООН 11.1.

Відбувся онлайн-захід стосовно доступу до соціального житла вразливих груп населення, за участі Спеціального доповідача ООН з права на належне житло Балакрішнана РАДЖАГОПАЛА.

Про організацію вакцинації осіб похилого віку, які обслуговуються в установах–надавачах соціальних послуг

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського 4 жовтня відбулася селекторна нарада з питань протидії пандемії COVID-19.

Президент наголосив на необхідності активізації Міністерством охорони здоров’я й Мінінформполітики інформаційної кампанії щодо важливості вакцинації. «Всіма ресурсами, наявними способами та джерелами маємо донести до різних верств населення, наскільки важливим є захист від COVID-19. Люди, які роблять щеплення, не лише захищають себе від важкого перебігу в разі захворювання – вони захищають оточення, зокрема членів своєї родини».

Також МОЗ спільно з Міністерством соціальної політики окремо мають розгорнути кампанію з вакцинації пенсіонерів і так само посилити інформаційний напрям, переконаний Глава держави. Нині в Україні з 11 млн пенсіонерів вакциновано близько 25%. Володимир Зеленський запропонував розглянути можливість залучення до вищезгаданої інформкампанії «Укрпошти» та представників бізнесу.

Про організацію вакцинації осіб похилого віку, які обслуговуються в установах–надавачах соціальних послуг міських, селищних, сільських рад та інтернатних установах 08 жовтня 2021 року обговорили на селекторній нараді з керівниками/представниками інтернатних установ, установ–надавачів соціальних послуг міських, селищних, сільських рад під головуванням Людмили МУСІЯКИ, заступника директора – начальника управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

ГІДНА ПРАЦЯ-ЗАПОРУКА ЩАСЛИВОГО МАЙБУТНЬОГО СУМЧАН

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю відбулось засідання у форматі «круглого столу» на тему: «Гідна праця – запорука щасливого майбутнього сумчан. Підсумки та перспективи» під головуванням Вікторії МЕДВІДЬ, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

«У цей складний період соціальні партнери області докладали і продовжують докладати максимум зусиль для подолання наслідків кризи, створення потенціалу протидії майбутнім кризам.

Але викликає занепокоєння наявна ситуація з існування фактів порушення конституційних прав громадян на працю та гідну її оплату з боку деяких роботодавців, малої пропозиції робочих місць та несвоєчасної виплати заробітної плати.

Основними засадами політики влади з відновлення економічного зростання та побудови нової економіки мають стати інтереси людей, забезпечення гідних умов праці, її оплати та якісних робочих місць.

Повна зайнятість, збереження робочих місць та створення нових повинні зайняти центральне місце в процесі відновлення після наслідків пандемії COVID-19 для забезпечення стійкості регіону в майбутньому»-наголосила Вікторія Медвідь.