Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)60-02-08,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

В ОБЛАСТІ СТАБІЛЬНО ПІДТРИМУЮТЬ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

На цьому наголосив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський під час засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів права на користування пільгами.

Цього разу на розгляд комісії подали свої документи 2 підприємства: Сумське виробниче підприємство «Стиль» Українського товариства глухих та Конотопське учбово-виробниче підприємство Українського товариства глухих.

НА СУМЩИНІ СТАРТУВАЛА ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ, СПРЯМОВАНА НА ДЕТІНІЗАЦІЮ ВІДНОСИН У СФЕРІ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

За підсумками 2017 року, за даними Міністерства економічного розвитку та торгівлі, рівень тіньової економіки в Україні становить 31% від офіційного ВВП. На Сумщині, за офіційними даними Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, обсяг тіньової зайнятості складає 1/3 від працевлаштованого населення

Один із напрямків детінізації економіки є легалізація зайнятості та заробітної плати. Передусім, трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, що оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомленням ДФС про прийняття працівника на роботу.

НЕЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА В КОНВЕРТАХ - ТВІЙ ВОРОГ № 1

Картинки по запросу зарплата в конвертах" data-mce-src=На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя та однією із складових «тіньової» економіки.

Недоліки як «тіньової» заробітної плати, так і зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, а і в тому, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і, перш за все, це – втрата страхового та трудового стажу при обрахуванні розміру пенсії.

У РЕЖИМІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ФОРМУВАННЯ ІНТЕГРОВАНОЇ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В ОТГ

Відбулась експертна зустріч у форматі відеоконференції на тему «Формування інтегрованої системи соціального захисту населення в об'єднаній територіальній громаді».

У ній взяли участь заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, представники профільних директоратів Мінсоцполітики, експерти від громадських організацій, Світового Банку та ЮНІСЕФ.