Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ШАНОВНІ ВОЇНИ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТИ!

Шановні воїни інтернаціоналісти, ветерани бойових дій на територіях інших держав! Шановні рідні й близькі воїнів!

Щороку 15 лютого український народ віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам і службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій у «гарячих» точках планети на територіях більше двадцяти п'яти держав.

В лютневий день 26 років тому завершилося дев’ятирічне перебування обмеженого контингенту радянських військ на території Афганістану.

Загинули тисячі наших солдат, десятки тисяч були поранені, тисячі потрапили в полон. Поклали свої голови на афганській землі й сумчани. Вулиці, названі їхніми іменами, нагадують нам про ті страшні події.

І сьогодні, коли на сході України неоголошена війна змітає все живе з нашої землі, калічачи життя і солдат, і літніх людей, і дітей, ми з особливою силою усвідомлюємо, якою жахливою ціною розплачувалися наші воїни - інтернаціоналісти за майже десятилітню військово-політичну спецоперацію Радянського Союзу в Афганістані. Згодом цю війну керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.

 Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Сьогодні той день, коли всі ми низько схиляємо голови в знак поваги до вас – ветерани війни в Афганістані!

Війна – це зустріч із розрухою, зі зламаними людськими долями, з трагедіями, зі смертю. Нещадна кривда війни вривається сьогодні в життя українців. А її кривава правда стискає серце і розкриває перед нами істинну картину жорстоких воєнних подій у Республіці Афганістан. То ж сьогодні нехай у нас защемлять серця за тих, кого нема серед нас, хто лежить у землі, хто світить нам із небес. Ми низько вклоняємося пам’яті тих хлопців та дівчат, які не повернулися з воєн і битв, які загинули в боях далеко від рідної землі. Ми з вдячністю звертаємось до тих, хто живе поряд. Ваш звитяжний шлях – яскраве втілення вічних ідеалів мужності, благородства, високої внутрішньої краси воїна.

Спасибі вам, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність. Слава вам, воїни – інтернаціоналісти! Слава вам, вірні сини своєї Батьківщини! Слава Україні!