Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДІТИ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗКОШТОВНЕ ПРОЖИВАННЯ В ГУРТОЖИТКУ ТА ІНШІ ОСВІТНІ ПІЛЬГИ

На цьому наголошували учасники  засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей в Сумській області.

«Нам нещодавно повідомили, що синові героя АТО, загиблого командира реактивної батареї, кавалера Ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) майора Юрія Лавошника відмовляють у проживанні в гуртожитку одного із вищих навчальних закладів Києва, – наголосив співголова координаційної ради  Олексій Макарюк. – Цю проблему треба вирішити».

Як поінформували в Департаменті освіти і науки, Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 визначений механізм надання державної цільової підтримки особам з числа учасників антитерористичної операції та їх дітей, які навчаються у державних або комунальних навчальних закладах для здобуття професійно-технічної або вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Постановою передбачено такі види цільової підтримки учасників АТО та їх дітей, як повна оплата за навчання для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів (у разі, якщо така особа зараховується на місця державного або регіонального замовлення). Також передбачена соціальна стипендія, безоплатне забезпечення підручниками, користування інтернетом та безоплатне або пільгове проживання в учнівських та студентських гуртожитках. Тож керівництво вишу не має права відмовляти сину загиблого учасника АТО.

Згідно з протоколом засідання Координаційної ради Департаменту освіти і науки облдержадміністрації доручено взяти це питання на контроль.