Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАДАННЯ ПОСЛУГ ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ – НАГАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ КОЖНОЇ ПРОФІЛЬНОЇ УСТАНОВИ ОБЛАСТІ

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик під час засідання координаційної ради з вирішення питань осіб з обмеженими фізичними можливостями

Разом з керівниками міських та районних громадських організацій вона обговорила питання потреби в соціальних послугах в реабілітаційних установах денного перебування для осіб з інвалідністю та якості надання соціальних і медичних послуг даній категорії населення.

Ірина Купрейчик акцентувала увагу присутніх на необхідності тримати активну позицію у цьому питанні керівникам усіх громадських організацій та інших установ. На її думку, саме це є запорукою успішної роботи їх об’єднань та розвитку сфери надання послуг людям з обмеженими можливостями в цілому.

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, начальника управління  у справах осіб з інвалідністю та людей похилого віку Алли Котляр, за підсумками минулого року було встановлено, що такі люди найбільше потребують медичної реабілітації. Тому наразі вже розглядаються питання щодо розширення медичних послуг людям з обмеженими можливостями та створення нового медичного реабілітаційного центру для відповідної категорії осіб.

«Будемо дуже раді співпрацювати у цьому напрямку з усіма бажаючими допомогти громадськими організаціями», – зазначила вона.

Зокрема голова Сумської обласної громадської організації дітей-інвалідів та молоді з функціональними обмеженнями «Наші родини» Людмила ФРУНЗЕ повідомила, що 36 учасників цієї організації  вже виявили бажання щодо денного перебування (32 сумчанина та 4 жителя області, в основному це люди з інтелектуальною недостатністю та важкою формою ДЦП) та наголосила на необхідності більш широкого інформування зазначеної категорії населення про можливість отримання соціальних та медичних послуг.

Алла Котляр запевнила, що мешканці районів Сумської області, які потребують допомоги, не залишаються без уваги. В обласному центрі створена бригада, яка згідно з графіком виїздить до районів та проводить обстеження дітей-інвалідів на місцях.

Директор Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Олена Сущенко детально розповіла учасникам засідання про стан надання реабілітаційних послуг та окремо зупинилась на питанні доступності приміщень центру для людей з обмеженими можливостями.

Окрему увагу вона приділила проблемі організації харчування дітей, що відвідують центр реабілітації у Сумах. Олена Сущенко розповіла, що харчоблок установи знаходиться на позаміській базі у с. Рибці, на відстані 25 кілометрів від основного корпусу, тож обіди доводиться возити у термосах.

Ірина Купрейчик повідомила, що обласна влада вже детально розглянула це питання та прийняла рішення створити харчоблок безпосередньо в закладі у Сумах. Питання щодо початку робіт з будівництва буде внесено на розгляд депутатів на найближчу сесію обласної ради.