Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ У КОЛІ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ВИКОНАННЯ У 2016 РОЦІ РЕГІОНАЛЬНОЇ УГОДИ

Соціальні партнери Сумщини на спільному засіданні Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради та обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат підбили підсумки виконання упродовж 2016 року Регіональної угоди, розглянули насущні проблеми, що турбують і владу, і бізнес, і профспілки.

На Сумщині соціальне партнерство має давні традиції. Завдяки співпраці між владою, профспілками та роботодавцями, знаходженню компромісу в проблемних питаннях, укладанню між ними Регіональної угоди про співпрацю, в області утримуються позитивні зміни у сфері економіки та соціального розвитку.

На сьогоднішньому засіданні під головуванням співголови Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілок Тетяни Євдокимової, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський поінформував соціальних партнерів про виконання упродовж 2016 року Стороною органів влади Угоди, що забезпечило позитивну динаміку більшості показників соціально-економічного розвитку регіону.

За його словами, незважаючи на соціально-політичну та економічну ситуацію в Україні, минулоріч в області створено 10,2 тис. нових робочих місць (це 114% до прогнозних показників), за підтримки служби зайнятості працевлаштовані 22,9 тис. осіб, у тому числі 13,7 тис. безробітних громадян.

Збережена позитивна динаміка зростання грошових доходів населення. У 2016 році заробітна плата штатного працівника зросла на 682 гривні, або на 19,8%, у порівнянні з 2015 роком, і склала 4131 гривню. У грудні 2016 року заробітна плата у 3,2 раза перевищила розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальну заробітну плату, визначені державою, і становила 5 129 гривень, що на 913 гривні, або на 21,6%, більше до грудня 2015 року.

Продовжувалась робота з реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, інвалідів I чи II групи внаслідок психічного розладу. Минулого року зазначеним категоріям громадян надана державна допомога на загальну суму 1,2 млрд. гривень, що на 13,6% більше минулого року.

За принципом «гроші ходять за дитиною» виплачена державна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам. За надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях на 420 дітей-вихованців 182 батькам-вихователям та прийомним батькам така допомога виплачена на загальну суму 19,2 млн. гривень.

Упродовж 2016 року проводилась робота щодо сприяння соціального становлення молоді та молодих сімей. Для надання пільгових довгострокових кредитів зазначеним категоріям громадян з метою поліпшення їх житлових умов діє Регіональна програма молодіжного житлового кредитування.

Упродовж 2016 року на кредитування молодих сімей отримано кошти: з державного бюджету – у сумі 3,4 млн. гривень; з обласного бюджету – 1 млн. гривень; з бюджету м. Суми - 1,9 млн. гривень.

Це дало змогу 15 молодим сім’ям за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів усіх рівнів скористатися програмами МЖК та в подальшому стати власниками нових квартир.

Про виконання Регіональної угоди прозвітували від сторони роботодавців – генеральний директор обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Володимир Кононенко, з боку профспілок області – голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

Насамкінець, Михайло Дубровський зазначив, що відповідно до вимог Генеральної угоди в області завершено роботу над укладанням Регіональної угоди на новий термін. «Маю надію, що підписання Угоди забезпечить подальший розвиток діалогу між соціальними партнерами в регіоні та дозволить реалізувати в повній мірі напрями Стратегії регіонального розвитку Сумщини», – зауважив Михайло Дубровський.