Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЛІДЕР ПРОФСПІЛОК ОБЛАСТІ: «СОЦІАЛЬНОМУ ДІАЛОГУ В ГРОМАДАХ – БУТИ!»

Адміністративна реформа децентралізації крокує теренами Сумської області. На сьогодні 14 територій області реалізували своє право об’єднатися в новостворені громади у прагненні забезпечити своє право на самоврядування та покращити рівень свого життя. Проведення реформи надало можливість міському та сільському населенню вирішувати соціально-економічні та побутові проблеми в своїх регіонах, шукати шляхи їх вирішення за рахунок коштів, що в значній мірі тепер мають залишатися в користуванні громади. Це дозволить при формуванні бюджетів громад посилити захист професійних прав та інтересів працівників. Про те це можливо лише при забезпеченні соціального діалогу між роботодавцями та найманими працівниками, його розвитку через укладення територіальних угод та колективних договорів.

На Сумщині першою «ластівкою» щодо співпраці в новітніх умовах децентралізації влади, коли соціальні партнери об’єднують свої зусилля задля покращення якості життя в окремій громаді, стала новостворена громада в Недригайлові.

Сумською обласною радою профспілок було ініційовано підписання Меморандуму про взаємодію та співпрацю з Недригайлівською районною державною адміністрацією та Недригайлівською селищною об’єднаною територіальною громадою. 

Урочисте його підписання відбулося 12 квітня 2017 року на засіданні Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради. Підписантами Меморандуму стали голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова, голова Недригайлівської районної державної адміністрації Руслан Лаврик та голова Недригайлівської селищної об’єднаної територіальної громади Ігор Остапчук.

Коментуючи цей документ, Тетяна Євдокимова зазначила «реформа, що відбувається на сьогодні в державі вкрай необхідна, і найближчим часом люди відчують ці позитивні зміни. Проте, одне – це утворювати громади і їх виконавчі органи, але інше і головне – зорганізувати їх працювати на захист людей. У новостворених громадах повинні бути створені умови для розвитку підприємств, установ, закладів, залучатися інвестиції, створюватися нові робочі місця, сплачуватися відповідні податки та збори, надавалися відповідні соціальні послуги. А роботодавці, у свою чергу, мають забезпечувати працюючим достойну своєчасну заробітну плату, виплачуючи її у повному обсязі.

Важливим на території громади залишається факт збереження галузевої структури профспілок, які повинні вести перемовини з роботодавцями щодо забезпечення реального соціального захисту працюючих, поліпшення умов та оплати праці, їх духовного і суспільного розвитку».