Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПЕРЕБУВАЄ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ КЕРІВНИЦТВА СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 У Сумській обласній державній адміністрації 17 травня 2017 року під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації  Ірини Купрейчик відбулося засідання обласної робочої групи обласної тимчасової комісіїз питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

До участі у засіданні запрошено керівників структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, заступників голів Краснопільської районної державної адміністрації та Лебединської міської ради, керівників та представників профспаілок представників ПАТ «СМНВО», ТОВ «Сумиспортінвест», арбітражного керуючого – ліквідатора Лебединського машзаводу «Темп».

Ірина Купрейчик у своєму виступі зазначила: «На сьогодні в області  склалась  невтішна ситуація з погашенням заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області. Станом на 01 травня 2017 року обліковується 48 підприємств, що мають борг із виплати заробітної плати своїм працівникам у сумі 113,5 млн. гривень. Своєчасне отримання зарплат та пенсій – це стабільність та соціальний захист кожного мешканця області. Необхідно докласти максимум зусиль для підвищення рівня життя наших громадян, зняття соціальної напруги в колективах шляхом вирішення питань своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах області. Погашенню боргів слід приділити посилену увагу, конкретно оцінювати реальність джерел на їх сплату, вишукуючи можливості, оцінюючи ефективність менеджменту».

У своєму виступі заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Олена Заяц наголосила про те, що 84,8% від загальної суми боргу по області обліковується на двох підприємствах міста Суми, а саме: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 71,1 млн. гривень та ВАТ «Селмі» – 25,1 млн. гривень. Найбільша сума боргу серед підприємств державної форми власності обліковується на державному підприємстві «Наумівський спиртовий завод» Краснопільського району у сумі 865,5 тис. гривень.

Було заслухано представників ПАТ «СМНВО», ТОВ «Сумиспортінвест», ВАТ «Лебединський машзавод «Темп», ДП «Наумівський спиртовий завод». Розглянуто питання виплати боргів на Конотопському механічному заводі Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, Кролевецького учбово-виробничого підприємства Українського товариства сліпих.

За результатом засідання прийнято протокольне рішення щодо необхідності звернення до правління УТОСу з приводу сприяння у вирішенні питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Кролевецького УВП УТОС; взяття на контроль зобов’язання ПАТ «СМНВО» погасити до 01.08.2017 частину боргу з виплати заробітної плати працівникам за січень-частини березня 2017 року; необхідності проведення перевірки додержання мінімальних державних гарантій та правильності виплати заробітної плати працівникам Лебединського машзаводу «Темп» та інші рішення.