Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИПЛАТИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ

Під головуванням заступника голови Сумської облдержадміністрації Ірини Купрейчик у режимі «відеоселектору» проведено спільне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та обласної робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

До засідання долучилися представники територіальних підрозділів Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, Держпраці у Сумській області, соціальні партнери. У місцевих студіях були присутні керівники місцевих робочих груп.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області встановлено зменшення кількості суб’єктів господарювання, що виплачують працівникам заробітну плату у розмірах менше мінімальної (у січні 2017 року – 12,3% громадян, у лютому – 11%, у березні – 10,6%). Зменшується кількість ризикових підприємств. У квітні прослідковується тенденція до збільшення фонду оплати праці до початку року (138%). Зменшується кількість підприємств, що знімаються з обліку (січень – 3000, лютий – 900, березень – 600, квітень – 355).

За даними Управління Держпраці у Сумській області упродовж січня-квітня 2017 року надійшло 69 звернень громадян щодо можливого недодержання розміру мінімальної заробітної плати, з них 20 – анонімних. Розглянуто
44 звернення (по 33 – надано роз'яснення, по 11 – проведено перевірки),
5 – знаходяться на розгляді. За результатами проведених перевірок виявлено
3 випадки порушення встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

Наголошено, що в закладах освіти безпідставного скорочення штатних посад, переведення працівників на скорочений робочий час, запровадження їх роботи на неповну ставку не відбулося, мінімальна заробітна плата в сумі  
3200 гривень запроваджена у всіх закладах. Видатки на диференціацію заробітної плати по галузі за січень-квітень 2017 року склали 4,1 млн. гривень.

У медичній галузі області наявна незабезпеченість коштами в сумі
149 млн. гривень та несвоєчасна виплата заробітної плати у Середино-Будському і Буринському районах. Зазначено, що Сумської обласною державною адміністрацією здійснюються заходи щодо пошуку додаткових фінансових ресурсів для вирішення проблемних питань.

Крім того, заслухано голів місцевих робочих груп щодо проведеної роботи.

За підсумками спільного засідання доручено головам районних державних адміністрацій, рекомендовано міським головам: у зв’язку з кадровими змінами переглянути до 30 червня 2017 року склад місцевих робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.