Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ З НАДАННЯ ПОСЛУГ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Михайло Дубровський під час засідання комісії по проведенню конкурсу з надання послуг психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

«У рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2017 рік проведено конкурс для недержавних суб’єктів з надання послуг психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей. За результатами конкурсу переможцем визначено БО «Громадський Фонд «СУМИ», – поінформував Михайло Дубровський.

Між тим він акцентував увагу на важливості психологічної адаптації для вказаної категорії громадян.

«Психологи зауважують, що учасники воєнних подій важко йдуть на контакт, адже думають, що час вилікує і зазвичай тримають усе в собі. Війна, за словами медиків, підриває психологічне здоров’я і потреба в лікуванні з кожним днем зростає. Отже, психологічна реабілітація після закінчення бойових дій набуває особливого значення для нашого суспільства. І що раніше й повніше її надаватимуть учасникам антитерористичної операції, то менше проблем виникатиме», – зазначив Михайло Дубровський.

«Учасникам антитерористичної операції держава гарантує психологічну реабілітацію. За 2016 рік у 13 реабілітаційних закладах психологічну реабілітацію пройшли 485 військовослужбовців, у 2015 році – 146. На жаль, надання таких послуг членам сімей демобілізованих або загиблих учасників антитерористичної операції державними програмами не передбачено», – підкреслила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

За її словами психологічно-соціальне відновлення у регіоні може проводитися за такими напрямами: тілесно-орієнтована терапія, арттерапія, когнітивно-поведінкова терапія, психодинамічна терапія, консультування родин воїнів АТО щодо необхідності психологічної підтримки та особливостей стану посттравматичного стресового розладу. Послуги з психологічної реабілітації, які надаватимуться БО "Громадський Фонд"СУМИ", можуть включати й відвідування різноманітних екскурсій до музеїв, пам’яток природи, спортивно-оздоровчі заходи (безоплатне відвідування басейну, спортивної зали), освітньо-пізнавальні та релаксаційні заходи (концерти, спектаклі), в залежності від індивідуальних побажань отримувачів послуг та матеріально-технічної бази установи.

«Психологічна реабілітація після закінчення бойових дій набуває особливого значення для вказаної категорії громадян. Задля надання якісної та кваліфікованої допомоги учасникам АТО та членам їх сімей необхідні фахівці не просто високого рівня. Для вирішення психологічних проблем демобілізованих бійців та членів їх родин будуть залучатися психологи, що пройшли фронтові будні» – зазначив голова наглядової ради благодійної організації-переможця Олександр Такул.

Слід зазначити, що для успішної реалізації  завдань з психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей на регіональному рівні виділяються кошти з обласного бюджету в сумі 96 тис. гривень.