Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗА 6 МІСЯЦІВ 2017 РОКУ ДО УСЗН РДА, МР НАДІЙШЛО 1080 ЗВЕРНЕНЬ ТА ПОВІДОМЛЕНЬ ЩОДО НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

Про це поінформувала слухачів обласного радіо заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

«За І півріччя цього року до управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад надійшло  1080 звернень та повідомлень щодо насильства в сім'ї. Найбільше через домашнє насильство зверталися жінки – 981 звернення, а це 91 відсоток від загальної їх кількості», – зазначила Людмила Мусіяка.

За її словами проблема насильства в сім’ї насамперед небезпечна тим, що від неї страждають діти. Потерпаючи від насильства стосовно себе або спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, у майбутньому дитина переносить цей негативний досвід у власне життя.

«Саме сімейне насильство є найбільш значущим негативним фактором, який впливає на зростання соціального сирітства, бездоглядності, безпритульності та злочинності неповнолітніх. Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в сім'ї можливе лише за умови об' єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина», - підкреслила посадовець.

Для розв'язання проблеми домашнього насильства здійснюються комплексні заходи а також налагоджена тісна взаємодія між правоохоронними органами, соціальними службами, медичними закладами, закладами освіти, іншими установами та організаціями, що працюють у цій сфері.

На захисті сім'ї від насильства стоїть закон, який так і називається Закон України «Про попередження насильства в сім'ї» та ряд інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім'ї. У кожному районі, місті є служби, що надають допомогу жертвам домашнього насильства. Якщо ж необхідно терміново припинити насильство, кожен може звернутися в поліцію за телефоном - «102».

У разі, коли дитина зазнала жорстокого поводження з боку дорослих, служба у справах дітей направляє дитину на обстеження стану її здоров'я до установ охорони здоров'я з метою надання неповнолітньому необхідної медичної допомоги та здійснює інші заходи, передбачені законодавством.

Для організації медичної та соціально-правової, психологічної допомоги особам, відносно яких вчинено насильство, в області функціонує суїцидологічний центр при Сумській міській клінічній лікарні № 5, на базі якого працює «Телефон довіри» (0542-334050).