Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОТИСТОЯТИ ПРОБЛЕМІ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ НЕОБХІДНО НА ГЛОБАЛЬНОМУ РІВНІ

Про це зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка, розпочинаючи засідання обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

«Сьогоднішнє засідання дуже символічне, оскільки 18 жовтня уся європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Визнання цього дня на такому високому рівні допоможе консолідувати діяльність усіх причетних структур у напрямку протидії  феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми», – закцентувала Людмила Мусіяка.

За її словами зазначена проблема потребує вирішення на глобальному рівні, оскільки в умовах економічної кризи збільшується кількість нелегальних мігрантів, що виїжджають за кордон у пошуках роботи. «Уже цьогоріч статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми в області встановлено 6 особам, надається допомога в оформленні документів ще 3 постраждалим. Починаючи з 2014 року статус встановлено 18 жертвам торговців людьми», – підкреслила посадовець.

Крістіна Сахно, керівник регіонального компоненту проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» продемонструвала присутнім документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж». Фільм відтворює реальні події з життя людей, які потрапили в руки торговців. Він також навчає молодь, як можна залишитися у безпеці, обираючи роботу за кордоном.

Начальник служби у справах дітей Юрій Каліновський озвучив проблему виникнення нової форми експлуатації дітей – «волонтерство», з метою спасіння іншої дитини. Він підкреслив, що у зв’язку з локальним збройним конфліктом в нашій країні, постає необхідність широкого інформування населення з цієї проблеми.

Очільниця Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги в Сумській області Олена Демченко поділилася досвідом місцевих центрів щодо протидії домашньому та гендерно-обумовленому насильству. «Статистика щодо домашнього насильства по Україні вражає. З 1 850 000 постраждалих від домашнього насильства тільки 83 540 заявили про це у поліцію», – повідомила Олена Демченко. Окремо вона зазначила, що в області функціонує мережа центрів вторинної безоплатної правової допомоги. Звернутися до них за консультацією можна за телефоном єдиної «гарячої лінії» 0 (800) 213 103.

На засіданні членам координаційної ради надано інформаційно-просвітницькі матеріали (листівки, буклети, плакати, пам’ятки) для їх розповсюдження у підпорядкованих установах та закладах. Аналогічну роздаткову продукцію направлено структурним підрозділам соціального захисту населення на місця для інформування населення під час тематичних заходів.