Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

У КОЛІ СОЦІАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ ОБГОВОРИЛИ ВИКОНАННЯ У І ПІВРІЧЧІ 2017 РОКУ РЕГІОНАЛЬНОЇ УГОДИ

Соціальні партнери Сумщини на черговому засіданні Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради підбили підсумки виконання упродовж І півріччя 2017 року Регіональної угоди, розглянули нагальні проблеми соціально-економічного розвитку регіону.

Нинішня Угода підписана цьогоріч 12 квітня і передбачає узгоджену діяльність Сторін соціального діалогу області для вирішення проблем розвитку регіону.

На сьогоднішньому засіданні під головуванням співголови Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілок Тетяни Євдокимової директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації
Михайло Дубровський поінформував присутніх про виконання Угоди у І півріччі 2017 році Стороною органів влади. Із
157 зобов’язань усіх сторін 63 – зобов’язання органів місцевої влади, що по всіх розділах Угоди виконуються. Це забезпечило позитивну динаміку більшості показників соціально-економічного розвитку регіону.

За його словами, незважаючи на соціально-політичну та економічну ситуацію в Україні, цьогоріч в області створено 6874 нових робочих місць. Найбільше їх створено у Сумах (ТОВ «Гуалапак Україна» – 300 одиниць, ТОВ «Суми-Цукор» – 190). Показник виконання річного завдання склав 73,7%. У всіх районах та містах області річне завдання зі створення нових робочих місць виконано.

Окремо він зазначив, що з метою здійснення дослідження ситуації у праценадлишкових територіях Сумської області, напрацювання та надання пропозицій до розробки регіональної політики, розроблення та реалізації місцевих та регіональних програм підвищення рівня зайнятості населення Департаментом розроблено проект програми, що буде реалізовуватися упродовж 2018-2019 років за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. «Наразі проект подано до конкурсної комісії Кабміну», – підкреслив Михайло Дубровський.

Збережена позитивна динаміка зростання грошових доходів населення. У січні-серпні 2017 року заробітна плата одного штатного працівника зросла на 44,3% у порівнянні з відповідним періодом 2016 року, і склала
5679 гривень.

Продовжується робота з реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, інвалідів I чи II групи внаслідок психічного розладу. Зазначеним категоріям громадян надана державна допомога на загальну суму 671,1 млн. гривень, що на 11,7% більше минулого року.

Соціальний захист населення здійснюється шляхом надання населенню житлових субсидій. Цільові показники охоплення в опалювальний період 2016-2017 років субсидіями населення, що доведені Сумській області, становлять 303 тис. домогосподарств і вже виконані на 95,5%. На 01 липня 2017 року нараховано субсидій на загальну суму 1,6 млрд. гривень проти
1,76 млрд. гривень за відповідний період 2016 року.

Про хід виконання Регіональної угоди прозвітували від Сторони роботодавців генеральний директор обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Володимир Кононенко, з боку профспілок області – голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

За підсумками засідання членами Ради прийнято рішення щодо вжиття  Сторонами соціального діалогу заходів стосовно популяризації укладання колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності; Стороні роботодавців рекомендовано вжити реальних заходів щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати, що виникла на економічно активних підприємствах регіону.

Сторони соціального діалогу одностайно підтримали думку, що з  метою покращення соціального захисту працюючих в області необхідно вживати заходи щодо популяризації укладання колективних договорів на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності – основного документу, що узгоджує домовленості роботодавця та трудового колективу.

Профспілкам доручено впроваджувати найближчим часом навчання профспілкових лідерів області, у тому числі членів Молодіжної ради. Це стане потужним поштовхом до сучасного сприйняття профспілкового руху в регіоні, допоможе виявити нових лідерів, у тому числі серед молоді, та здобути їм нових навиків, знань у захисті прав працюючих.

Окремо розглянуто стан розвитку ринку праці на Сумщині. Як відмічали доповідачі, тут є досягнення і існують проблеми. «Чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років  у І півріччі 2017 року становила 470,9 тис. осіб, що на 1,7 тис. більше, ніж у 2016 році. Рівень зайнятості збільшився на 0,4% і становив 56,1%, - поінформував директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний, – проте чисельність безробітних залишається досить великою. Це 48,5 тис. осіб».

Депутатами обласної ради схвалено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2017-2020 роки. Зазначена Програми містить комплекс заходів з покращення бізнес-клімату щодо упорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності, фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка, ресурсне та інформаційне забезпечення, формування інфраструктури підтримки підприємництва тощо.

«В області зареєстровано 45,8 тис. суб’єктів малого підприємництва, що на 43 суб’єкти більше в порівнянні з 2015 роком, з них підприємців – фізичних осіб 40,5 тис. одиниць (+ 598), середніх підприємств 0,4 тис. одиниць (+ 9), малих підприємств – 4,9 тис. одиниць (– 564). Органами влади вживаються заходи щодо зменшення регуляторного тиску на представників бізнесу. Так, з початку цього року прийнято 39 проектів регуляторних актів, що на 15% менше порівняно з аналогічним періодом 2016 року», – зазначив заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олексій Оксантюк.

Представники роботодавців внесли пропозицію про необхідність розроблення спільно з представниками органів влади, органів місцевого самоврядування, громадськості проекту обласної програми «Транспорт» з метою надання якісних транспортних послуг мешканцям віддалених населених пунктів.

На засіданні розглянуто питання підготовки робітничих професій професійно-технічними закладами області. Намічені заходи щодо поліпшення якості підготовки молодих робітників для місцевих виробників.

Члени тристоронньої ради були поінформовані щодо реалізації  Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року та відповідних місцевих програм з метою підтримки зайнятості сільського населення, створення нових робочих місць на селі.

За підсумками засідання прийняті відповідні протокольні рішення, котрі сторонами соціального партнерства взяті на контроль.