Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Працюємо для тих, хто потребує допомоги

      Сьогодні на селекторній нараді під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Тамари Іщенко обговорювалося питання щодо виконання доручень Президента України  в частині запровадження інноваційних соціальних послуг («мобільних соціальних офісів», надання послуг засобами поштового зв’язку, роботи мультидисциплінарних команд територіальних центрів соціального обслуговування, організації роботи відділень денного догляду для дітей-інвалідів на базі центрів соціальної реабілітації).

  «Необхідно ґрунтовно дослідити потреби людей у соціальних послугах, щоб максимально їх задовольнити під час виїздів мультидисциплінарних команд та мобільних офісів», - наголосила Тамара Іщенко.

     Щодо запровадження інноваційних соціальних послуг доповідав директор Департаменту соціального захисту населення Анатолій Боярко. За його словами „мобільні соціальні офіси” працюють з травня минулого року і створені у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента. У 2013 році їх працівники здійснили 359 виїздів до населених пунктів. Під час роботи „мобільних соціальних офісів" прийнято 6,4 тис. громадян та 1132 пакети документів на призначення різних видів соціальної допомоги, компенсації, пільг.

   Найбільше виїздів здійснено в Тростянецькому районі - 43, а найменше у Краснопільському – 7. У Глухівському, Конотопському, Шосткинському районах здійснено по 20-22 виїзди, Недригайлівському – 10, Кролевецькому, Липоводолинському та Середино-Будському – 12.

      Станом на вересень 2012 року за один виїзд було прийнято 8 громадян. У поточному році цей показник виріс до 18 громадян в середньому по області за один виїзний прийом.  В Лебединському, Конотопському, Шосткинському районах, місті Суми показник становить від 39 до 31 особи за 1 виїзд, у Білопільському, Кролевецькому, Роменському районах – 25 - 27 осіб. У Л-Долинському, Тростянецькому та Середино-Будському районах в середньому приймають 6-8 осіб за 1 виїзд.

     Досвідом роботи з цього питання у режимі відеоконференцзв’язку поділилася начальник Управління праці та соціального захисту населення Лебединської райдержадміністрації Любов Білокобильська. Вона підкреслила, що: «Лебединський район включає  117 населених пунктів та 23 сільські ради, більшість із яких віддалена від районного центру. Під час планування графіків виїздних прийомів мобільними офісами, увагу акцентуємо саме на охопленні віддалених сіл та хуторів, жителі яких гостро відчувають потребу у спілкуванні із соціальними службами. До інформування населення району про роботу «мобільного соціального офісу» залучаються фахівці із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді,  громадські організації,  сільські ради, оскільки від поінформованості буде залежати ефективність виїздів».

     На виконання доручення Премєр-міністра України від 05.032012 щодо реформування системи надання соціальних послуг у 18 районних територіальних центрах та містах Конотоп, Лебедин, Охтирка, Шостка запроваджено роботу мультидисциплінарних команд.

     Станом на 13 серпня поточного року фахівцями проведено 685 виїздів команд, надано 10517 соціальних послуг 2548 особам.

    На базі відділень 16 територіальних центрів соціального обслуговування міст Глухів, Конотоп, Лебедин, Охтирка, Ромни, Шостка, Суми, а також Білопільського, Великописарівського, Конотопського, Краснопільського, Кролевецького, Охтирського, Путивльського, Сумського, Шосткинського районів працюють Університети третього віку. Навчання проводиться на факультетах: декоративно-прикладного мистецтва, народної творчості, психології, інноваційних технологій, фізичної активності, правознавства, основ медицини та здорового способу життя, англійської мови, православному, літературному, культурно-мистецькому, історико-краєзнавчому та агрономічному. Такі університети реалізують право громадян похилого віку на соціальну адаптацію у поєднанні з навчанням.

     На виконання доручення Президента України від 27 березня 2013 року № 1-1/711, рішенням 25 сесії VI скликання Сумської обласної ради від 07.06.2013 затверджена Обласна програма соціального захисту населення на 2013-2016 роки, якою передбачено створення відділень денного перебування дітей-інвалідів у структурі Сумського обласного, Охтирського, Роменського, Шосткинського міських та Білопільського районного центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.