Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

В області реформується система соціальних послуг

     10 вересня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко, за участю директора Департаменту соціального захисту населення Анатолія Боярка, заступника директора Департаменту Валентини Пікіної відбулося засідання обласної міжгалузевої координаційної ради з питань реформування системи соціальних послуг.

      «У рамках виконання Програми Президента України «Україна для людей», програми економічних реформ на 2010-20014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», соціальних ініціатив Президента України прийняте розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 04.05.2012 № 179-ОД «Про розвиток системи надання соціальних послуг в Сумській області», - зазначила Валентина Пікіна.

     На сьогодні в області працює ефективна система надання громадянам соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна», функціонують виїзні «мобільні соціальні офіси», «Університети третього віку», надаються соціальні послуги мультидисциплінарними командами, створюються умови для забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім’ї шляхом створення центрів, відділень денного перебування дітей з особливими потребами.

     З метою забезпечення доступності соціальних послуг та розширення їх спектру охоплення, запроваджено надання соціальних послуг мультидисциплінарними командами. Станом на 1 вересня 2013 року мультидисциплінарними командами 18 районних територіальних центрів та міст Конотоп, Охтирка, Лебедин і Шостка проведено 737 виїздів, надано 11,5 тис. соціальних послуг  2,8 тис. осіб.

    Соціальними ініціативами Президента України „Діти - майбутне України” передбачено забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання в сім’ї шляхом створення протягом 2013-2014 років центрів, відділень денного перебування дітей з особливими потребами. Як зазначила Валентина Пікіна, у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів діє стаціонарне відділення денного перебування для дітей-інвалідів віком від 2 до 18 років.

     «Стан надання комплексу  соціальних послуг, передбачених Законом України «Про зайнятість населення» особам з обмеженими можливостями знаходиться на постійному контролі», - наголосила заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям Сумського обласного центру зайнятості Наталія Куценко.

      Для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення до приміщень базових центрів зайнятості області створені зручні умови доступу. Пандусами і підйомником обладнані 16 базових центрів зайнятості, кнопку виклику мають 4 центри зайнятості.

    Сумською обласною службою зайнятості створений інформаційний банк даних інвалідів, які бажають працевлаштуватися. У 2013 році працевлаштовані 192 особи з обмеженими фізичними можливостями, що на 30% вище показника минулого року.

     Триває активна робота по впровадженню новацій Закону України «Про зайнятість населення», розширюються можливості для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років шляхом видачі ваучера, що передбачає можливість безплатного отримання нової освіти або підвищення кваліфікації в будь-якому навчальному закладі. Скористалися наданою можливістю 6 інвалідів.

     Про виконання центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо виявлення, оцінки потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, поінформувала директор Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Шевченко. Започатковано проведення кустових семінарів на базі районів та міст області по підготовці фахівців до роботи у спікерських групах. Семінари проведені в Сумському, Охтирському, Краснопільскому, Великописарівському районах, містах Суми та Охтирка. Фахівцями відвідано до 183 тисяч сімей, із них виявлено 7628 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.