Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ ЗРОБЛЕНОГО ТА СПЛАНУВАЛИ РОБОТУ НА РІК

Відбулась Обласна координаційна рада з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми. Учасники засідання розглянули широке коло питань.

Зокрема, підбили підсумки роботи у 2018 році проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Сумський регіональний компонент». За інформацією Крістіни Сахно, координатора регіонального компоненту проекту, члена правління ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», до інформаційно-просвітницьких заходів у рамках вказаного проекту минулоріч залучено більше 700 осіб.

«Спільно з Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації нашою громадською організацією до заходів залучено 722 особи. Більшість склали жінки – 523, чоловіків долучилося менше – 199. Серед проведених заходів: одноденні тренінги з представниками ОТГ, просвітницькі зустрічі у вишах Сум, вулична акція «Хода за свободу» та заходи в рамках акції «16 днів проти насильства», - зазначила Крістіна Сахно.

Наразі представниками вказаної громадської організації проводиться робота щодо сприяння у наданні правової допомоги родинам та поверненні в Україну осіб, які відбувають покарання на території Російської Федерації за злочини, пов’язані з розповсюдженням наркотичних сумішей. Слід підкреслити, що вказані в᾽язні визнані потерпілими від торгівлі людьми в нашій країні. За офіційними даними, наразі в області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 24 громадянина України, з яких 6 – у 2018 році.

Упродовж засідання також торкнулися питання роботи органів Національної поліції області щодо протидії торгівлі людьми та насильству в сім’ї, з урахуванням вимог нового законодавства. Поінформував про це старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУ Національної поліції в Сумській області Андрій Пирожок. «У 2018 році оперативним шляхом перевірялися шлюбні агенції, агенції щодо працевлаштування та надання послуг щодо працевлаштування закордоном. Перевірочними заходи охоплені й навчальні заклади щодо незаконного усиновлення чи удочеріння дітей. Також здійснювався моніторинг мережі інтернет та друкованих оголошень щодо працевлаштування в інших країнах», - повідомив представник нацполіції.

У рамках заходу заслухано позицію Гендерного ресурсного центру СумДУ, яку озвучила представник центру Юлія Савельєва, щодо «Звернення Сумської міської ради до Президента України, Кабміну і міністрів, Верховної Ради України та нардепів, Ради національної безпеки і оборони щодо захисту інституції сім’ї в Україні». Вона зазначила, що на думку фахівців вказаного центру, дії Сумської міської ради в площині зазначеного звернення, потребують узгодження з міжнародними угодами та внутрішніми нормативно-правовими актами України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Підводячи підсумки засідання, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка акцентувала увагу на важливості прийняття резолюції щодо діяльності координаційної ради у 2019 році. «Питання, що сьогодні були озвучені, не можуть залишитися без уваги громадськості. Необхідно посилити інформаційно-просвітницьку роботу серед населення через засоби масової інформації в зазначеному напрямку», - підкреслила посадовець. Між тим вона додала, що також важливим є проведення навчань з відповідної тематики для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.