Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КІЛЬКІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ-БОРЖНИКІВ ДО ПОЧАТКУ РОКУ ЗМЕНШИЛОСЬ НА 6 ОДИНИЦЬ

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський під час засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат.

За його інформацією, на 01 січня 2019 року зарплатні борги перед своїми працівниками мають 28 підприємств, установ та організацій регіону на загальну суму 275,3 млн. гривень. Про цьому, до початку року кількість підприємств-боржників на 6 зменшилась.

«Упродовж минулого року повне погашення боргу відбулось на ПАТ «Виробничо-енергетична компанія «Сумигазмаш» (182,5 тис. гривень). Заборгованість на економічно неактивних підприємствах до початку року зменшена у 3,3 рази, або на 652 тис. гривень», - зазначив Михайло Дубровський.

Проте, ситуація з погашенням зарплатних боргів у регіоні залишається складною. В структурі боргу на 01.01.2019 «пальму першості» тримають 11 економічно активних підприємств, на яких утримується 86,7% від загальної суми заборгованих коштів. На 10 підприємствах банкрутах сконцентровано 13,2%, на 7 неактивних – 0,1% від загальнообласного боргу.

За інформацією заступника начальника управління Держпраці у Сумській області Наталії Антоненко, упродовж минулого року стосовно економічно активних боржників регіону здійснювалися заходи впливу. «За звітний період проведено 49 інспекційних відвідувань з питань своєчасної виплати заробітної плати. За результатами таких заходів внесені 33 приписи. Також складено загалом 28 протоколів про адміністративне правопорушення, 9 із них – за невиконання вимог раніше встановлених приписів», - повідомила посадовець.

За її інформацією, у межах повноважень посадовими особами обласного управління Держпраці застосовувалися заходи притягнення підприємств-боржників до фінансової відповідальності. Вцілому, упродовж 2018 року винесено 47 постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 312, 7 тис. гривень та 12 постанов на суму 44,7 тис. гривень. Крім цього, матеріали 14 заходів контролю направлено до правоохоронних органів.

Як повідомив начальник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Сумській області Сергій Зленко, упродовж минулого року борг із заробітної плати на десяти підприємствах-боржниках, щодо яких було порушено провадження у справі про банкрутство, зменшився на 1,5 млн гривень.

За його словами, приросту заборгованості в 2018 році не спостерігалося, а зменшення відбулося здебільшого за рахунок погашення заборгованої зарплатні ВАТ АК «Свема» на 215,2 тис. гривень, КП «Сумижитло» на 744,7 тис. гривень та ПП «Сумикапітал» на 153,9 тис. гривень. Припинено провадження у справі про банкрутство та погашено борги із заробітної плати ПАТ Виробничо-енергетична компанія «Сумигазмаш» на 131 тис. гривень та  ВАТ «Полісся» на 510 тис. гривень.

Розглядалось також питання погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України, що на сьогодні є актуальним і доволі гострим.

Зазначалось, що упродовж 2018 року примусовому виконанню підлягало   6 859 виконавчих документів на користь Пенсійного фонду на загальну суму 329,8 млн. гривень. За рік державними виконавцями області завершено 45,6% виконавчих документів про стягнення коштів на користь держави в інтересах Пенсійного фонду України на суму загальну суму більше 126 млн. гривень або  38,4%.

Олена Заяц, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, ознайомила присутніх з контрольними дорученнями Уряду щодо вжиття заходів впливу для зменшення заборгованості на КП «Шосткинський казенний завод «Зірка» та Конотопському механічному заводі Харківського державного авіаційного виробничого підприємства.

У ході засідання заслухано звіти представників підприємств-боржників, які прийняли участь у заході.

За підсумками засідання прийняті конструктивні рішення щодо вирішення обговорених питань.