Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ДЕПАРТАМЕНТУ

Під час засідання колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації розглянули питання про організаційну роботу органів соціального захисту населення з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

«Люди мають отримувати зароблене. Завдяки дієвим організаційним заходам, можна допомогти у вирішенні питання виплати заборгованої зарплати», – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський, звертаючись до учасників засідання.

За інформацією начальника відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення та політики оплати праці Оксани Левченко, упродовж 2018 року та січня-лютого 2019 року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації здійснювався щотижневий моніторинг стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати кожного підприємства-боржника в розрізі міст і районів, за видами економічної діяльності.

Матеріали моніторингу надавались до Держпраці України, Міністерства соціальної політики України, керівництву обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів, правоохоронних, контролюючих органів, соціальних партнерів для вжиття в межах повноважень заходів впливу до керівників-порушників чинного законодавства з оплати праці.

Для визначення шляхів ліквідації заборгованості із заробітної плати упродовж минулого року проведено 12 засідань обласної, 189 – районних і міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 320 звітів керівників підприємств-боржників. Борг підприємств, керівники яких звітували на засіданнях комісій, зменшений на загальну суму 31,7 млн. гривень. Питання погашення заборгованості заслухано на 20 засіданнях колегій райдержадміністрацій, 12 засіданнях міськвиконкомів, 125 апаратних нарадах при міських головах, головах райдержадміністрацій.

За результатами цих засідань до власників підприємств, контролюючих та правоохоронних органів направлено 53 звернення про вжиття заходів впливу до порушників трудового законодавства.

З початку 2019 року проведено 2 засідання обласної,13 – районних і міських тимчасових Комісій, на яких заслухано 20 звітів керівників підприємств-боржників, якими вже зменшено борг на загальну суму 7,5 млн. гривень.

Кількість підприємств-боржників упродовж 2018 року зменшилась на 6 і станом на 01.01.2019 становила 28 одиниць. 

Станом на 01.02.2019 борг обліковувався на 27 підприємствах області. При цьому, економічно активні підприємства області утримували 86,9% загального боргу, або 246,8 млн. гривень.

Повністю погашено борг на ДП «Сумський державний науково-дослідний інститут мінеральних добрив і пігментів» у сумі 365,5 тис. гривень. Зменшили борг на ДП «Наумівський спиртовий завод» на суму 108 тис. гривень.

За територіальною ознакою станом на 01.02.2019 найбільша сума заборгованості сконцентрована в містах: Суми 89,5%, Конотоп – 2,2%, Шостка – 7,7%. Це 99,4% загальнообласного боргу.

Відсутня заборгованість з виплати заробітної плати на діючих підприємствах міста Охтирка, Глухів, Лебедин, Конотоп, Білопільського, Буринського, Глухівського, Великописарівського, Лебединського, Липоводолинського, Недригайлівського, Охтирського, Роменського, Середино-Будського, Сумського, Тростянецького, Шосткинського та Ямпільського районів.

За результатами проведених упродовж 2018 року 12 засідань обласної Комісії прийнято 65 протокольних доручень, з яких виконано 89%. Усі доручення, надані структурним підрозділам Сумської обласної державної адміністрації, виконані на 100%. «Під час складання протоколу засідання робочої групи обласної тимчасової Комісії, що відбулася 21.02.2019, враховано невиконання або часткове виконання попередніх протокольних рішень. Надано нові доручення та рекомендації», – зазначила Оксана Левченко.

Стан виплати заробітної плати на підприємствах Сумської області продовжує знаходитись на постійному контролі місцевих органів влади та обласної державної адміністрації.