Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Відбулося засідання професійно-громадської ради

   Сьогодні за участю директора Департаменту соціального захисту населення Анатолія Боярка, заступників директора Департаменту Олени Заяц та Геннадія Пономаренка відбулось засідання професійно-громадської ради з питань праці та соціального захисту населення.

    У ході зустрічі розглянуто питання соціального обслуговування громадян в будинках-інтернатах соціальної сфери області.

   «Для здійснення соціального захисту громадян, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду в області функціонують 13 будинків-інтернатів для громадян похилого віку, інвалідів з психоневрологічними захворюваннями, дітей-інвалідів з вадами розумового розвитку, в яких розгорнуто 1915 ліжко-місць, на повному державному утриманні перебувають 1693 особи», - зазначив Геннадій Пономаренко.

     На утримання будинків-інтернатів у 2013 році затверджено 50,1 млн. гривень, за I півріччя 2013 року профінансовано 23,5 млн. гривень, 7,6 млн. гривень склали надходження коштів Пенсійного Фонду України.

     Медичне обслуговування проживаючих здійснюється цілодобово. Для надання допомоги в інтернатах передбачено 24 посади лікарів, 130 посад середнього медичного персоналу, 491 – молодшого медичного персоналу. Щороку здійснюються комплексні медичні огляди із залученням необхідних спеціалістів та виконанням комплексу лабораторних, рентгенологічних та інших досліджень.

      Для організації дозвілля мешканців усіх будинків-інтернатів працюють бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження підопічних, сформовані гуртки за інтересами, створені музеї, релігійні кімнати, наявні настільні ігри, телевізори, музичні центри.

       Щороку проводяться обласні змагання з шахів та шашок серед підопічних  будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів. Цьогорічний переможець обласного турніру з шахів приймав участь у Всеукраїнському фізкультурно-спортивному турнірі для інвалідів SENI CUP 2013, де здобув четверте місце.

    Вже стали традиційними приурочені до дня Незалежності України змагання інвалідів-візочників, участь у яких приймають інваліди-візочники Кролевецького та Воронізького будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів.

     У ході підготовки питання до розгляду члени громадської ради відвідали 6 інтернатних закладів системи соціального захисту. Вони оглянули житлові, медичні, культурно-розважальні, фізкультурно-оздоровчі, лікувально-трудові, адміністративно-побутові та службові приміщення інтернатів; вивчили особливості харчування, надання медичної допомоги, реабілітації вихованців. Члени громадської ради висловили своє задоволення побаченим та внесли пропозиції щодо покращення обслуговування в закладах сфери соціального захисту.

     Було поінформовано про стан фінансування субвенції з державного бюджету на відшкодування вартості пільгового проїзду підприємствам, що надають соціальні послуги з перевезення пільгової категорії населення.    

    Як зазначила начальник відділу пільг та соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Департаменту Надія Степаненко: «Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» Сумській області передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг із послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян у загальній сумі 46,4 млн. гривень. Рішенням обласної ради від 21.12.2012 «Про обласний бюджет Сумської області на 2013 рік» для відшкодування витрат на пільгове перевезення виділено 36,4 млн. гривень, з них 8,2 млн. гривень – на погашення заборгованості минулого року».

      Активно обговорювалися проблемні питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи