Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Соціальні партнери вирішують нагальні проблеми виплати боргів із заробітної плати

     Сьогодні представники влади, профспілок і роботодавців обговорили питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виконання у першому півріччі 2013 року Регіональної угоди між Сумською обласною державною адміністрацією, Сумською обласною організацією роботодавців «Сумський регіон» та обласною радою профспілок. Спільне засідання регіональної тристоронньої соціально-економічної ради і обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат відбулося під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Чернявського, за участю співголів Ради.

     Про виконання Регіональної угоди доповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олена Заяц. Зобов'язання органів місцевої влади по всіх розділах виконуються, що, як результат, забезпечило позитивну динаміку більшості показників соціально-економічного розвитку регіону.

     Проблемним залишається питання повного погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами області в терміни, визначені графіками, погодженими з профспілками. «Для місцевих органів влади не має більш важливого завдання ніж підвищення рівня життя населення, забезпечення конституційних норм на своєчасну оплату праці. Цьому питанню значну увагу приділяють Президент України, Уряд, обласна державна адміністрація. Для його виконання в області вживається низка важливих заходів», - наголосила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олена Заяц, доповідаючи про заходи щодо стабілізації діяльності підприємств та погашення заборгованості з виплати заробітної плати, виконання яких дозволило призупинити ріст заборгованості.

     Сумська область має позитивну динаміку погашення заборгованості із заробітної плати. До початку року сума боргу на підприємствах регіону зменшилась на 4,7 млн. гривень, або на 8%, і на 01.09.2013 становить 54,2 млн гривень. Міськими головами проводиться організаційна робота щодо складання оновлених графіків погашення заборгованості підприємствами-боржниками, що має забезпечити  повну ліквідацію боргів на держаних підприємствах – до 01.12.2013, на приватних – до 01.01.2014.

     За підсумками засідання прийняті конструктивні рішення щодо вирішення обговорених питань.