Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СУМЩИНА СЕРЕД ЧЕТВІРКИ ПІЛОТНИХ РЕГІОНІВ ПРОЕКТУ, ЩО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ МІНІСТЕРСТВОМ РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ СПІЛЬНО З ООН ЖІНКИ В УКРАЇНІ

Сьогодні в Сумській облдержадміністрації відбувся семінар з питань інтеграції принципів ґендерної рівності та дотримання прав людини у процесі реформи децентралізації на регіональному рівні.

Проведено його в рамках Проекту ООН Жінки «Посилення ґендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок шляхом проведення реформи децентралізації в Україні». Для презентації на Сумщину завітали провідні експерти – керівниця Проекту ООН Жінки Нургуль Асилбєкова, національна консультантка ООН Жінки, адвокатка Катерина Ілікчієва та національна консультантка ООН Жінки Ольга Романюк.

Як пояснили експерти, фінансує Проект Уряд Канади, а основною метою його є розробка Плану спільної діяльності в пілотних областях та пілотних об’єднаних територіальних громадах кожного з обраних регіонів. Сумщина є першою областю, яка спробує свої сили у Проекті. Втілити його планують до кінця березня 2021 року.

«Специфіка Проекту в тому, що реалізація його відбуватиметься саме на місцях. А конкретніше в тих ОТГ, які обрані пілотними. Загалом відібрано 12 громад в Сумській, Чернівецькій, Волинській та Херсонській областях», – пояснила керівниця Проекту ООН Жінки Нургуль Асилбєкова. За її словами, на Сумщині обрано 3 пілотних ОТГ – Березівську, Краснопільську та Степанівську.

«Насамперед хотілось би відмітити, що наша область, якщо не перша, то одна із перших у 2015 році через механізм соціального замовлення почала залучати кошти для вирішення питань пов’язаних з гендерною рівністю. Також залучаються і громадські організації для вирішення низки окреслених сьогодні проблем. Хочу подякувати, насамперед, за увагу до нашої області. Навчатися ніколи не пізно, раді будемо почути від експертів поради стосовно вказаного напрямку», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц, продовжуючи думку заступника голови регіону, додала: «Маємо надію, що наша співпраця буде плідною. Важливо й те, що обрані ОТГ Сумщини дійсно є найпрогресивнішими і такими, що активно розвиваються. Ті питання гендерної політики, які запроваджені в державі, на рівні нашої області вдало реалізуються. Сподіваємося, що сьогодні ми здобудемо нові знання в бюджетному підході до формування певних соціально-економічних норм розвитку громад з точки зору гендерної політики. Будемо вдячні за ваші рекомендації та знання».

Питання розвитку гендерних відносин у Сумській області перебуває на особливому контролі, реалізується в багатьох напрямках упродовж останніх років. Перші спроби в цьому напрямку вже є.

Так, до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки, включено розділ 8 «Реалізація рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», де зазначені відповідні заходи, виділено кошти обласного бюджету на їх реалізацію.

Діє Обласна координаційна рада з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми, що є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Сумській обласній державній адміністрації, яку очолює заступник голови облдержадміністрації.

На замовлення Департаменту соціального захисту населення фахівці Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка проведено моніторингове дослідження «Гендерні стереотипи як чинник проявів насильницьких дій у Сумському регіоні».

Починаючи з 2017 року в Сумській області реалізується проект «Гендерне бюджетування в Україні», метою якого є підвищення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів шляхом впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в бюджетний процес на всіх ланках бюджетної системи.

У 2018 році здійснювався гендерний бюджетний аналіз в галузі «соціальний захист та соціальне забезпечення». Проведено ґендерний бюджетний аналіз бюджетної програми «Заклади і заходи з питань дітей та їх соціального захисту» підпрограми «Утримання закладів, що надають соціальні послуги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах» (соціально-психологічної реабілітації дітей – заклади служби у справах дітей).

У 2019 році проведено дослідження бюджетної програми «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення», фінансування якої здійснюється з обласного бюджету на утримання Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Головним розпорядником цих коштів є Департамент соціального захисту населення Сумської обладержадміністрації.

До розділу «Гуманітарні питання, молодіжна політика, задоволення духовних потреб населення, захист прав дітей» діючої Регіональної угоди, укладеної між Стороною органів влади Сумської області, Спільним представницьким органом Сторони профспілок Сумської області та Спільним представницьким органом Сторони роботодавців Сумської області на 2018-2019 роки, включені зобов’язання щодо гарантії рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Стан їх виконання заслуховується щопівроку на засіданні Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради.