Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПИТАННЯ ФІНАНСУВАННЯ МІСЦЕВИМИ БЮДЖЕТАМИ ПІЛЬГОВИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ СТОЇТЬ ОСОБЛИВО ГОСТРО

На цьому наголошувалося упродовж засідання колегії облдержадміністрації під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови Сумської облдержадміністрації Ірини Купрейчик.

Під час розгляду питання про виконання Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки увагу акцентовано на проблемних моментах та окреслено коло «боржників», які не долучаються до фінансування програми.

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла Дубровського, вищевказана Програма прийнята  та діє саме з метою додаткового соціального захисту окремих категорій громадян на території Сумській області.

«До учасників Програми належать не тільки пільговики, яким визначено право пільгового проїзду відповідно до законодавства (учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності), а й громадяни, які правом такого проїзду користуються тільки завдяки реалізації Програми на Сумщині, – це добровольці, які брали участь в антитерористичній операції», - підкреслив Михайло Дубровський.

За його словами, у 2016 році для реалізації Програми в обласному бюджеті були передбачені кошти у сумі 600,6 тис. гривень, у 2017 році – 4,6 млн. гривень, у 2018 році – 4,7 млн. гривень. На 2019 рік за розрахунками фінансовий ресурс, необхідний для реалізації програми складає 7,4 млн. гривень, у тому числі: на пільговий проїзд учасників АТО/ООС та інших ветеранів війни – 6,1 млн. гривень; інших пільгових категорій 1,4 млн. гривень.

Із загальної суми необхідних коштів 300 тис. гривень виділено з обласного бюджету з метою можливості фінансування втрат перевізникам протягом січня-лютого (до прийняття відповідних рішень на місцевому рівні).

Місцевими радами прийняті рішення щодо перерахування коштів до обласного бюджету для реалізації Програми на загальну суму 4,9 млн. гривень, що становить 69,1% від доведеного плану, у тому числі 3,8 млн. гривень на компенсацію за пільговий проїзд учасників АТО/ООС та інших ветеранів війни та 1,1 млн. гривень на компенсацію за пільговий проїзд інших пільгових категорій.

Найменший показник серед міст і районів області має Сумська міська рада, де прийнято рішення на перерахування 39,7% від доведеної суми. Глухівська міська рада взагалі не долучилася до співфінансування для реалізації Програми. Аутсайдерами серед ОТГ є Буринська та Андріяшівська громади, де взагалі не прийнято рішення щодо виділення коштів до обласного бюджету.

Фактично на виконання програми з місцевих бюджетів до обласного бюджету перераховано 4,4 млн. гривень (62%).

За 8 місяців цього року нараховано до відшкодування перевізникам на суму 6,6 млн. гривень (АТО – 5,7 млн. гривень, інші – 910,6 тис. гривень.) Відшкодовано з обласного бюджету за пільгове перевезення учасників АТО 2,8 млн. гривень, інших категорій – 740,9 тис. гривень. Залишається заборгованість 4,7 млн. гривень.