Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Знову до роботи!

     Сумщина стала однією з пілотних областей із впровадження проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною», який буде реалізовуватися за сприяння Представництва Європейського Союзу в Україні протягом 2013-2015 років.

     Про це йшлося на засіданні «круглого столу» 24 вересня, в якому взяли участь фахівці Департаменту соціального захисту населення, Департаменту економічного розвитку і торгівлі, управління промисловості, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА, представники Сумської обласної ради професійних спілок та галузевих профспілок, Сумського обласного центру зайнятості,  Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сумського обласного осередку Ліги соціальних працівників України, Сумського державного університету, концерну «Укрросметал», організацій роботодавців Сумської області, а також  підприємств регіону, громадських організацій, що працюють у сфері гендерної рівності.

     Розпочинаючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко зазначила, що головним завданням проекту є розроблення інноваційної моделі реінтеграції батьків до професійної діяльності після відпустки для догляду за дитиною та запровадження її на підприємствах усіх форм власності.

     В рамках проекту було проведено три дослідження: «Практики/ініціативи повернення батьків після відпустки для догляду за дитиною», «Повернення матерів і батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною» та «Потреби і можливості роботодавців щодо повернення батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною».

     Як зазначила Світлана Толстухова, Президент ВГО «Ліга соціальних представників України» : «Реалізація проекту забезпечить гармонійне поєднання професійних і сімейних обов’язків чоловіками і жінками України, сприятиме соціальному діалогу між роботодавцем і працівником та розробці нових підходів у розв’язанні соціальних проблем».

     Проект охоплює кілька етапів професійної діяльності батьків. По-перше це перебування батьків у відпустках за вагітністю та пологами й у відпустках для догляду за дитиною, по-друге - пошук роботи або повернення на колишнє місце роботи батьків після відпусток для догляду за дитиною та по-третє - професійна діяльність батьків, які повернулися після відпусток для догляду за дитиною.

     На засіданні було презентовано слайди з показниками здійснених соціологічних досліджень, що стосувалися відпустки для догляду за дитиною.

     «Реалізація проекту дасть можливість впровадити інноваційніпрактики сприяння професійній реінтеграції працівників із сімейними обов’язками, забезпечити діалог між органами влади, роботодавцями та профспілками щодо сприяння професійній реінтеграції, а також практичну реалізацію гендерної рівності, що є одним із пріоритетів євроінтеграційної політики України», - зазначивPR-спеціаліст проекту Степан Тимочко.