Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО УЧАСНИКІВ АТО

На постійному контролі перебувають питання соціального захисту населення учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил) зазначила начальник відділу координації та контролю надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей Лідія Лисаченко на черговому засіданні колегії Департаменту з питань забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників АТО.

Посадовець повідомила, що для забезпечення твердим паливом 1524 сімей учасників АТО/ООС з обласного бюджету у 2019 році передбачено 4,9 млн. гривень. До місцевих органів з питань соціального захисту населення звернулось 1473 сім’ї учасників АТО/ООС. Укладені договори та забезпечено дровами 248 сімей на суму 792 тис. гривень, що становить 97,6% від тих, які виявили бажання отримати дрова.

Сім’ї 1219 учасників АТО/ООС виявили бажання отримати компенсацію готівкою, з них 1170 – отримали таку компенсацію на загальну суму 3,7 млн. гривень.

Крім того, Лідія Лисаченко повідомила, що Програмою передбачено, якщо у разі забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) пільгової категорії сімей не здійснено у тому році, в якому особа мала на це право, та подала всі необхідні документи, вона забезпечується твердим паливом (дровами, торфобрикетами) за минулий рік протягом наступного бюджетного року. При цьому, забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) за минулий час здійснюється виходячи з порядку, який діяв на момент подачі документів.

Таким чином, у 2019 році компенсацію готівкою отримали 8 сімей, які звернулись у 2018 році та не отримали кошти.

Крім того, у випадку коли фактична вартість твердого палива (дров, торфобрикетів) з урахуванням доставки перевищує суму компенсації, тобто 3200 гривень,  решта коштів для компенсації витрат постачальнику може покриватися за рахунок відповідних бюджетів міських, районних, сільських, селищних рад.

Таким чином, за рахунок коштів відповідних бюджетів міських, районних, сільських, селищних рад проведено доплату у зв’язку з перевищенням фактичної вартості твердого палива з урахуванням доставки в сумі 174,4 тис. гривень (у Конотопському – 41,7 тис. гривень, Краснопільському – 31,2 тис. гривень, Кролевецькому – 0,1 тис. гривень, Лебединському – 13,1 тис. гривень, Охтирському – 81,2 тис. гривень районах та м. Лебедин – 4,6 тис. гривень).