Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЛАДА ПРОВОДИТЬ ПОЛІТИКУ ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАЙУРАЗЛИВІШИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Валентина Пікіна і начальник відділу соціальних послуг та соціального захисту інвалідів Департаменту Тетяна Марченко поспілкувалися зі слухачами обласного радіо в прямому ефірі.

 «Сумщина успішно виконує дорученняглави державизпосилення соціального захисту людей із фізичними  вадами», - зазначила Валентина Пікіна.

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А на 486 - 605 гривень залежно від віку дитини. В області таку надбавку отримують 272дитини.

Суттєво змінилася державна підтримка 240 особам інвалідам з дитинства. Зокрема, збільшено розміри надбавки на догляд за інвалідом з дитинства І групи  підгрупи «А».

На виконання соціальних ініціатив Президента України з червня 2012 року розмір допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу збільшено в 10 разів. В області таку допомогу отримують 1848 осіб. Обсяг виплат за 10 місяців цього року склав 22,4 млн. гривень. Значне збільшення розміру допомоги дозволяє повернути психічно хворих людей у родинні умови проживання та підвищити рівень соціального захисту таких сімей.

В області реалізується Обласна програма соціального захисту населення на 2013-2016 роки, яка сприяє розв'язанню проблем дитячої інвалідності, оптимізації мережі реабілітаційних закладів, професійній реабілітації інвалідів, матеріальному, соціально-побутовому забезпеченню людей з фізичними вадами.

З року в рік проводяться обласний інтеграційний театральний фестиваль людей з функціональними обмеженнями «Веселка», фестивалі «Розмай», «Барви життя», «Надія», «Повір у себе».

Обласна державна адміністрація, органи соціального захисту населення тісно співпрацюють з громадськими об’єднаннями інвалідів. Для вирішення питань осіб з обмеженими фізичними можливостями функціонує обласна координаційна рада.

Найуразливіша категорія населення – інваліди – знаходяться під постійною опікою держави.