Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ТАМАРА ІЩЕНКО: «ФІЗИЧНІ ВАДИ – НЕ ПЕРЕШКОДА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ НА ПІДПРИЄМСТВАХ СУМЩИНИ»

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації під час зустрічі з працівниками Конотопського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих

«На виконання завдань і доручень Президента України Віктора Януковича обласна влада надає дієву підтримку людям з обмеженими фізичними можливостями – як матеріальну, так і психологічну допомогу. Протягом останніх трьох років три підприємства Сумщини, на яких працюють інваліди області, отримали 5 мільйонів гривень фінансової допомоги», – зазначила Тамара Іщенко.

Особливості працевлаштування та застосування праці інвалідів відображені у низці норм чинного законодавства України, які встановлюють певні вимоги до цього питання, містять аспекти фінансового та адміністративного характеру, що підлягають пильній увазі і врахуванню з боку роботодавців, поінформувала посадовець.

«Основні напрями діяльності товариства – захист правових і економічних інтересів глухонімих, сприяння їх  професійному  розвитку, підвищення освітнього і культурного рівня, але найважливіше завдання товариства – їх працевлаштування», – підкреслив голова обласної та міської організації УТОГ Віктор Шевчук.

За словами директора Конотопського УВП УТОГ Оксани Цюменко, підприємство спеціалізується на виготовленні широкого асортименту спецодягу, у тому числі для потреб Збройних Сил України, постільної білизни та інших товарів народного споживання. Велика увага на підприємстві приділяється соціальній сфері.

«Державна підтримка діяльності підприємства шляхом надання йому податкових пільг, замовлень на випуск продукції для державних потреб, безповоротної фінансової допомоги на створення нових та збереження діючих робочих місць для інвалідів сприяє покращенню фінансового стану, збільшенню обсягів виробництва, сприяє загальному зростанню соціальної захищеності інвалідів», – зазначила Оксана Цюменко.

Нині на Конотопському УВП УТОГ працює 180 осіб, з яких 95 – люди з обмеженими фізичними можливостями. За словами Оксани Цюменко, нещодавно підприємством освоєно складні швейні вироби, такі як жіночі та чоловічі пальта і куртки. «Протягом року наше підприємство виготовляє близько 80 тисяч літніх костюмів, 5 тисяч зимових курток, що є досить суттєвим показником. Наше підприємство – лідер в Україні серед підприємств із пошиву робочого одягу для внутрішнього ринку. Без підтримки обласної влади ми б не досягли таких високих результатів», − резюмувала Оксана Цюменко.

«Мені пощастило працювати на підприємстві, де захищаються права працівників. Тепер я маю змогу повноцінно жити. Завдяки підтримці влади та керівництва підприємства я отримала квартиру», – сказала працівник підприємства Світлана Новікова.

Подальші шляхи інтеграції людей з обмеженими фізичними можливостями у суспільство обговорили в ході засідання «круглого столу» на тему: «Творимо світ рівних можливостей».