Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВА ДБАЄ ПРО ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС відбулося підсумкове засідання Консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Президент України проголосив курс на підвищення соціальних стандартів життя для людей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Перш за все, це стосується ліквідаторів», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.

 

На Сумщині проживає 15,3 тисячі осіб, на яких поширюються норми Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із них – 7,7 тисячі мають статус учасників ліквідації.

Відповідно до законодавства постраждалі особи користуються пільгами та компенсаціями щодо оплати житлово-комунальних послуг, санаторно-курортного лікування, одержання ліків, додаткового харчування під час лікування  у стаціонарах, зубопротезування.

Як зазначив заступник директора Департаменту соціального захисту населення Геннадій Пономаренко програми соціального захисту громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи фінансуються з державного та обласного бюджетів. У 2013 році на ці потреби з державного бюджету профінансовано кошти в сумі 21,7 млн. гривень.

Для оздоровлення чорнобильців цього року області виділено 415 путівок. Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особи віднесені до першої категорії та діти, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи забезпечені путівками першочергово.

По завершенню засідання заступник голови облдержадміністрації подякувала представникам громадських організацій чорнобильців за конструктивну співпрацю, активну громадянську позицію та вручила Подяки голови облдержадміністрації.