Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДОБРОБУТ ЛЮДЕЙ – ПРІОРИТЕТ ДЕРЖАВИ

Із уведенням в дію у 2001 році Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» громадянам, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо, встановлюються пенсії за особливі заслуги.

На черговому засіданні комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко за участю заступника директора Департаменту соціального захисту населення Валентини Пікіної розглянуто 58 справ заявників, які претендують на отримання такої пенсії.

Заступник голови облдержадміністрації зазначила, що серед заявників 11 осіб - претенденти на пенсію як ветерани війни, нагороджені орденом чи медаллю «За відвагу»; 7 – за почесне звання «заслужений» та нагороджені орденом у мирний час; 40 – багатодітні матері, із яких 32 претенденти на збільшення розміру надбавки «матерям-героїням». Згідно з Указом Президента України присвоєння почесного звання «Мати-героїня» дає можливість збільшити розбір раніше встановленої надбавки як багатодітній матері з 35 до 40 відсотків.

На виконання статті 5 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» заявникам пенсії за особливі заслуги встановлюються в розмірах від 20% до 40% прожиткового мінімуму, що складає з 01.12.2013 189,8 – 379,6 гривень щомісяця у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З початку року пенсію за особливі заслуги перед Україною встановлено 734 жителям Сумщини.