Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС «КРУГЛОГО СТОЛУ»

Відбулось засідання «круглого столу» «Соціальний захист та пенсійне забезпечення осіб які постраждали від Чорнобильської катастрофи»  під головуванням Олега Арсенюка, Голови підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народного депутата України. Метою засідання є вивчення проблемних питань, пов’язаних з виконанням державою зобов’язень щодо соціального захисту осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

У Сумській області мешкає 12237 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них 1811 осіб мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС, 6032 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 3857 потерпілих від Чорнобильської катастрофи та 1422 дитини.

Фінансування програм соціального захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, проводиться як з державного, так і з обласного бюджету. У 2021 році з державного бюджету за програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виділено кошти на загальну суму 28,2 млн гривень, за шість місяців профінансовано 17,1 млн гривень.

З обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділені кошти в сумі 3 млн гривень у вигляді субвенції місцевим бюджетам.

 

Одним з важливих напрямів соціального захисту є організація оздоровлення та санаторно-курортного лікування постраждалих осіб.

У 2021 році Міністерством соціальної політики України доведено розподіл коштів для забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих осіб на загальну суму 3,7 млн гривень, що дасть змогу забезпечити санаторно-курортними путівками 453 особи, віднесених до 1 категорії. Санаторно-курортне лікування до червня поточного року не здійснювалось у зв’язку з карантинними обмеженнями. Договори заключенні на оздоровлення цієї категорії осіб з липня 2021 року.

У заході прийняла участь Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту-начальник  управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій.