Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ ПІДТРИМКУ СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО МІСТА ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Громадською організацэю «Ліга сучасних жінок», за підтримки Уряду Канади в рамках проекту: «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» проведено «круглий стіл» на тему: «Об’єднаємо зусилля задля створення міста безпечного для жінок і дівчат».

Мета цього заходу - оптимізація багатостороннього діалогу між представниками владних структур, комунальних установ, громадськості та медіа з метою сприяння створенню притулку для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства в м. Суми.

Відкрила захід Ольга Полякова, керівник проекту, голова ГО «Ліга сучасних жінок».

Про створення в Україні спеціалізованих служб для осіб, постраждалих від домашнього насильства, поінформувала присутніх Людмила Пономаренко, менеджер проекту.

Досвідом створення спеціалізованих служб у місті Івано-Франківськ поділилася з учасниками заходу Наталія Вишневецька, голова правління ГО «Д.О.М.48.24». Всі учасники «круглого столу» у своїх виступах зазначили зростання кількості повідомлень (звернень)  за півріччя  цього року  порівняно з попереднім з приводу домашнього насилля та акцентували увагу на створенні спеціалізованого притулку або кризового центру з кризовою кімнатою для постраждалих від насилля.

У заході прийняла участь Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, яка поінформувала присутніх щодо освоєння коштів державної субвенції для створення спеціалізованих служб від домашнього насильства в області.

 

За словами посадовця, за перше півріччя 2021 року структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад отримали 1784 звернення/повідомлення про скоєння домашнього насильства, у тому числі стосовно жінок – 1611, чоловіків – 159, дітей – 14, із них 17 осіб з інвалідністю. До органів поліції, згідно з отриманою інформацію, за цей період надійшло 2676 звернень, 27% (492) повідомлення зафіксовані у тих громадах, які отримують кошти для створення спеціалізованих служб підтримки. У м. Суми зафіксовано за перше півріччя 415 випадків (23%) від річного по області.

У Сумській області 5 міських громад отримають кошти для створення 1 притулку, 1 денного центру, 1 денного центру з кризовою кімнатою та 2 консультативних служб.

За підсумками роботи «круглого столу» керівники проекту запропонували учасникам заходу внести пропозиції до Меморандуму про взаємодію у рамках проекту: «Суми-місто безпечне для жінок та дівчат» для подальшого його підписання.