Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ УСТАНОВ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2021 РОКУ

У системі органів соціального захисту населення області функціонують 12 інтернатних установ для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, де проживають 1539 осіб, які перебувають на повному державному утриманні.

Про підсумки роботи інтернатних установ соціального захисту за І півріччя 2021 року поінформувала присутніх на черговому засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Оксана Богдан, заступник директора Департаменту-начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення.

 

Так, за словами посадовця, на утримання будинків-інтернатів в обласному бюджеті на 2021 рік передбачено 172,3 млн гривень, профінансовано та використано за I півріччя 2021 року 76 млн гривень. Це дало можливість вирішити поточні проблеми установ, а саме: забезпечити чотириразовим збалансованим харчуванням, одягом і взуттям, належним медичним обслуговуванням, нормальними побутовими умовами, своєчасно проводити розрахунки за спожиті енергоносії, виплачувати заробітну плату обслуговуючому персоналу.

За рахунок надходжень від Пенсійного фонду України 75% пенсій проживаючих за I півріччя 2021 року (15,7 млн гривень), що на 5,4% більше за відповідний період 2020 року (14,9 млн гривень), вдалося покращити умови проживання, зміцнити матеріальну базу установ.

Упродовж звітного періоду забезпечена стабільна робота стаціонарних установ.

         Розпочаті роботи по підготовці стаціонарних установ до роботи в осінньо-зимовий період: відремонтовано і проведено поточні ремонти 10 житлових корпусів (47%), 7 адміністративно-побутових приміщень (58,3%), 9 котелень (64%), 37 метрів (44%) трубопроводів системи холодного водопостачання та 25 метрів (62,5%) гарячого водопостачання, проводяться роботи по забезпеченню відповідного технічного стану електрообладнання, електричних мереж. Заготовлено 873 куб. метрів (18,5%) дров.

          Медичне обслуговування проживаючих здійснюється цілодобово. В установах дотримуються протиепідемічного режиму, карантинних заходів, маскового режиму. В період карантинних обмежень, з метою запобігання коронавірусної інфекції COVID-19 щодня проводиться температурний скринінг підопічних та працівників установ, забезпечується контроль за якістю і своєчасністю проведення поточних і генеральних прибирань з використанням дезінфікуючих засобів, режимом провітрювання і кварцювання приміщень.

Організовано щеплення 1176 підопічних і 488 працівників інтернатних установ від коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

         Для організації дозвілля підопічних в інтернатних установах функціонують клуби, бібліотеки, є настільні ігри, телевізори, музичні центри. Обладнані кімнати відпочинку, психологічного розвантаження, релігійні.

Оксана Богдан поінформувала присутніх про надання комплексних реабілітаційних послуг дітям та особам з інвалідністю. За словами посадовця, в області функціонує мережа із 7 центрів комплексної реабілітації системи соціального захисту населення, зокрема Сумський обласний центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, 6 місцевих центрів (у Білопільській, Буринській, Конотопській, Охтирській, Роменській та Шосткинській територіальних громадах та 5 відділень реабілітації в установах-надавачах соціальних послуг.

                        На підставі проведеного моніторингу встановлено, що відповідно до індивідуальних програм реабілітації реабілітаційних послуг в області потребують 1 852 дитини та особи з інвалідністю, дитини групи ризику, а саме: 1 741 дитина з інвалідністю, 49 – осіб з інвалідністю та 62 дитини групи ризику.  Усього охоплено реабілітаційними заходами 822 дитини та особи з інвалідністю, дитини групи ризику, а саме: 740 дітей з інвалідністю, 34 особи з інвалідністю та 48 дітей групи ризику, що становить 44,4% від потребуючих (за I півріччя 2020 року охоплено 827 дітей, осіб з інвалідністю та дітей групи ризику, що становить 43,8% від потребуючих). Зменшення чисельності осіб, охоплених реабілітаційними послугами, пов’язано з запровадженням карантинних обмежень у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19). Із загальної чисельності охоплених реабілітаційними послугами, у місцевих центрах, відділеннях комплексної реабілітації отримали реабілітаційні послуги 636 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, що становить 34,3% від потребуючих реабілітаційних заходів (за I півріччя 2020 року 589 дітей та осіб з інвалідністю, дітей групи ризику, або 31,2% від потребуючих).

На сьогодні в області проживає 63,1 тис. осіб з інвалідністю, з них 3,9 тис. дітей з інвалідністю. Із загальної чисельності осіб з інвалідністю до 25 тис. осіб мають ураження опорно-рухового апарату, з них до 2,7 тис. осіб пересуваються за допомогою інвалідного візка, у тому числі 375 дітей з інвалідністю.

До 01 червня 2021 року органами соціального захисту населення укладено 852 договори на забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення 5 550 одиницями технічних засобів реабілітації на загальну суму 17,54 млн гривень, або 99% від виділеної суми коштів.

На обліку з питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває 72 особи із числа внутрішньо переміщених з Донецької та Луганської областей, із них 7 дітей з інвалідністю та одна дитина до 18 років. Технічними засобами реабілітації зазначена категорія осіб забезпечена в повній мірі. Потреби у забезпеченні ТЗР станом на 01.07.2021 цієї категорії осіб немає.

Станом на 01.07.2021 на обліку щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації в області перебуває 80 учасників АТО. На звітну дату усі учасники АТО/ООС забезпечені необхідними технічними та іншими засобами реабілітації, термін експлуатації яких на цей час не закінчився.

В області діє 44 установи-надавачі соціальних послуг, із них 14 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 26 Центрів надання соціальних послуг та 5 відділень з надання соціальних послуг догляду вдома без статусу юридичної особи.

У складі установ соціального обслуговування діють 117 відділень, із них 46 відділень соціальної допомоги вдома, 16 відділень денного перебування, 5 стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання, 17 відділень організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та 33 інші відділення, де надані соціальні послуги 29,04 тис. непрацездатних громадян, із них на дому охоплено обслуговуванням 11,8 тис. осіб. Охоплення потребуючих обслуговуванням установами по області становить 95%, відділеннями соціальної допомоги вдома – 100%.

Робота у даному напрямку продовжується.