Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СЕРЕД ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ ДЕРЖАВИ – ОХОРОНА ДИТИНСТВА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

На селекторній нараді під головуванням заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко, за участю заступника директора Департаменту соціального захисту населення Валентини Пікіної обговорено механізм взаємодії суб΄єктів соціальної роботи з питань попередження насильства в сім΄ї та охорони дитинства.

«Насильство в сім’ї це одна з найбільш розповсюджених форм порушення прав дитини, що потребувала формування необхідної законодавчої бази щодо розширення державної системи захисту потерпілих від насильства. На сьогодні така база прийнята, що свідчить про важливість розгляду проблем родини на державному рівні»,  - зазначила Тамара Іщенко.

«Проведення між службами взаємозвірки даних про випадки жорстокого поводження з дітьми в сім’ях є дуже важливим. Така робота дозволить удосконалити практику надання послуг тим особам, які зазнали насильства, визначення чинників, що впливають на якість цих послуг та можливих шляхів удосконалення реалізації Закону України «Про попередження насильства у сім’ї» та Закону України «Про охорону дитинства», - наголосила заступник директора Департаменту Валентина Пікіна.

На сьогодні напрямком насильства в сім’ї займається Департамент соціального захисту населення, тому актуальним є вибудувати вертикаль взаємодії органів соціального захисту на місцях, що дозволить забезпечити ефективність роботи служб у вирішенні вказаної проблеми.

В області проводяться заходи та просвітницька робота, спрямована на підвищення рівня обізнаності населення з питань протидії насильству в сім’ї та захисту дітей від жорстокого поводження. Діє низка державних організацій, що надають комплексну психологічну, юридичну, інформаційно-консультативну, соціально-медичну та іншу допомогу. Актуальним залишається питання первинної профілактики явища насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.