Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

КОШТИ, ВИДІЛЕНІ НА СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, МАЮТЬ БУТИ ОСВОЄНІ ВЧАСНО ТА ЯКІСНО

Таке завдання отримали голови облдержадміністрацій та територіальних громад під час наради під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ за участі Першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ щодо розбудови у 2021 році мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Участь у нараді від Сумщини в режимі відеозв’язку взяв голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, керівники обласного Департаменту соціального захисту населення та голови громад, на території яких реалізовуватимуться проєкти для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Під час засідання дружина Президента Олена Зеленська наголосила на важливості участі місцевих рад у створенні мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, і реалізації субвенції, яку уряд затвердив цього року.

«Нам потрібна злагоджена й комплексна робота кожного в цьому питанні. Також – стабільність і продуктивність в організації спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. У 2021 році були запущені процеси створення притулків, консультативних служб, які надають первинну допомогу, та денних центрів соціально-психологічної допомоги», – підкреслила Олена Зеленська.

Цьогоріч уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

 

Для створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в 2021 році у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень, для Сумщини – 11192, 828 тис. грн.

У Сумській області 5 міських громад отримають кошти для створення 1 притулку, 1 денного центру, 1 денного центру з кризовою кімнатою та 2 консультативних служб.

«Кошти розподілено на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році 5 територіальним громадам: бюджету Середино-Будської міської ТГ – 549,71 тис. гривень (на створення та облаштування денного центру з кризовою кімнатою);  бюджету Конотопської міської ТГ – 510 тис. гривень (створення та облаштування денного центру); бюджету Шосткинської міської ТГ – 435,622 тис. гривень (на створення та облаштування консультативної служби); бюджету Тростянецької міської ТГ – 9446,6 тис. гривень (на створення та облаштування притулку разом з мобільною бригадою); бюджету Роменської міської ТГ – 250,896 тис. гривень (на створення та облаштування консультативної служби).

«Усі ці кошти мають бути освоєні вчасно і в повному обсязі. Такі проєкти потрібні в кожній громаді. Вони створюються для людей, заради їх безпеки й добробуту, – наголосив Дмитро Живицький. – Кожен із нас на своєму робочому місці має робити все можливе, щоб допомогти жителям області, які страждають від насилля в родинах. Особливо, якщо це діти. Жертви насилля мають знати, що їм допоможуть, що вони не самі, що їм є де знайти захист».

За підсумками наради було доручено облдержадміністраціям, органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

Також вони мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Нагадаємо, раніше з ініціативи Олени Зеленської було розроблено план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству. Крім того, у березні відбулася зустріч, присвячена підбиттю підсумків стратегічної сесії «Протидія – спільна дія», ініційованої Першою леді. Метою стратегічної сесії було об’єднання зусиль усіх відомств для протидії домашньому насильству. 11 вересня 2020 року Україна завдяки ініціативі дружини Президента стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарриц», яке було започатковане з метою посилення відповідальності країн «Великої сімки» та консолідації зусиль інших держав для досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.

За матеріалами:http://sm.gov.ua/uk/oda.html